REKLAMAMozart2
REKLAMATYP 1 - IPB

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2015, 12:37

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz goście "Kopernika" czytali fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa.

Narodowe Czytanie to promująca czytelnictwo polskiej literatury akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, obecnie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej: Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

W Iławie do wspólnego czytania ponownie zaprosiła społeczność "Kopernika". Czytelniczy happening miał miejsce w sobotę, 5 września, przy pomniku patrona szkoły.

Fragmenty książki czytali uczniowie i uczennice oraz ich rodzice, a także nauczyciele z "Czerwonej" szkoły i kilka osób z iławskiego życia publicznego, w tym m.in. radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bernadeta Hordejuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie Krystyna Rychlik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie Roman Groszkowski i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Kinga Groszkowska.

Całość uatrakcyjniła oprawa muzyczna (można było posłuchać ścieżki dźwiękowej z serialowej ekranizacji "Lalki"). Zadbano nie tylko o strawę dla ducha, ale i coś dla ciała. Organizatorzy przygotowali kawę, herbatę i poczęstunek.

Wszyscy uczestnicy dokonali pamiątkowego wpisu do księgi szkoły, otrzymali również gadżety z logo szkoły i znaczek przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie.

Fot. Info Iława. Dwie galerie.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9566 sekundy