REKLAMAzegluga
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2015, 12:37

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz goście "Kopernika" czytali fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa.
REKLAMATyp 2 - Kosmetolog

Narodowe Czytanie to promująca czytelnictwo polskiej literatury akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, obecnie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej: Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

W Iławie do wspólnego czytania ponownie zaprosiła społeczność "Kopernika". Czytelniczy happening miał miejsce w sobotę, 5 września, przy pomniku patrona szkoły.

Fragmenty książki czytali uczniowie i uczennice oraz ich rodzice, a także nauczyciele z "Czerwonej" szkoły i kilka osób z iławskiego życia publicznego, w tym m.in. radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bernadeta Hordejuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie Krystyna Rychlik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie Roman Groszkowski i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Kinga Groszkowska.

Całość uatrakcyjniła oprawa muzyczna (można było posłuchać ścieżki dźwiękowej z serialowej ekranizacji "Lalki"). Zadbano nie tylko o strawę dla ducha, ale i coś dla ciała. Organizatorzy przygotowali kawę, herbatę i poczęstunek.

Wszyscy uczestnicy dokonali pamiątkowego wpisu do księgi szkoły, otrzymali również gadżety z logo szkoły i znaczek przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie.

Fot. Info Iława. Dwie galerie.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAIBO

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.1827 sekundy