×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/admin/domains/infoilawa.pl/public_html/images/galleries/0123/
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galleries/0123/
Loading
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Poniedziałek
29 Maja 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Nie żyje młody mężczyzna. Wcześniej zażył dopalacze

Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie ilustracyjne.

W połowie października na terenie powiatu iławskiego ujawniono zwłoki młodego mężczyzny. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności ustalono, że 25-latek zażył dopalacze. Czy to one były bezpośrednią przyczyną jego śmierci? Wyjaśni to prokuratorskie śledztwo.

Na terenie powiatu iławskiego doszło do pierwszego zgonu, do którego prawdopodobnie przyczyniły się dopalacze.

- W dniu 13 października na terenie gminy Kisielice ujawniono zwłoki 25-letniego mieszkańca powiatu iławskiego - informuje Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. - W toku prowadzonych czynności ustalono, że do jego śmierci mogły przyczynić się dopalacze, ale potwierdzą to dopiero specjalistyczne badania zlecone Zakładowi Medycyny Sądowej w Katowicach oraz opinia biegłego i wyniki sekcji zwłok.

Jak wiadomo nieoficjalnie, mężczyzna cierpiał na kilka schorzeń, w tym m.in. na niedobór odporności, co również mogło przyczynić się do jego śmierci. Do ujawnienia zwłok doszło w mieszkaniu na terenie Łęgowa. 25-letni Przemysław Ł. miał tam wcześniej spożywać alkohol i substancje psychoaktywne ze swoim znajomym.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Iławie postępowanie zmierza w kierunku ewentualnego postawienia zarzutów z artykułu 155 kodeksu karnego, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci przez osobę lub osoby, które udzieliły zmarłemu niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia i życia środków. Kto może usłyszeć te zarzuty? Nie będą to właściciele kontrowersyjnego iławskiego sklepu "z zapachami", bo, jak poinformowała nas Jolanta Labiś z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, 25-latek dopalacze kupił w internecie.

Zdarzenie pokazuje śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie niosą ze sobą dopalacze. W związku z próbami ominięcia obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii skład chemiczny tych substancji psychoaktywnych ulega ciągłym zmianom. Właśnie dlatego nigdy nie można przewidzieć, jak na dany organizm zadziałają dopalacze.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 listopad 2015 11:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.