Loading
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Środa
26 Lipca 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Nie żyje młody mężczyzna. Wcześniej zażył dopalacze

Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie ilustracyjne.

W połowie października na terenie powiatu iławskiego ujawniono zwłoki młodego mężczyzny. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności ustalono, że 25-latek zażył dopalacze. Czy to one były bezpośrednią przyczyną jego śmierci? Wyjaśni to prokuratorskie śledztwo.

Na terenie powiatu iławskiego doszło do pierwszego zgonu, do którego prawdopodobnie przyczyniły się dopalacze.

- W dniu 13 października na terenie gminy Kisielice ujawniono zwłoki 25-letniego mieszkańca powiatu iławskiego - informuje Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. - W toku prowadzonych czynności ustalono, że do jego śmierci mogły przyczynić się dopalacze, ale potwierdzą to dopiero specjalistyczne badania zlecone Zakładowi Medycyny Sądowej w Katowicach oraz opinia biegłego i wyniki sekcji zwłok.

Jak wiadomo nieoficjalnie, mężczyzna cierpiał na kilka schorzeń, w tym m.in. na niedobór odporności, co również mogło przyczynić się do jego śmierci. Do ujawnienia zwłok doszło w mieszkaniu na terenie Łęgowa. 25-letni Przemysław Ł. miał tam wcześniej spożywać alkohol i substancje psychoaktywne ze swoim znajomym.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Iławie postępowanie zmierza w kierunku ewentualnego postawienia zarzutów z artykułu 155 kodeksu karnego, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci przez osobę lub osoby, które udzieliły zmarłemu niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia i życia środków. Kto może usłyszeć te zarzuty? Nie będą to właściciele kontrowersyjnego iławskiego sklepu "z zapachami", bo, jak poinformowała nas Jolanta Labiś z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, 25-latek dopalacze kupił w internecie.

Zdarzenie pokazuje śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie niosą ze sobą dopalacze. W związku z próbami ominięcia obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii skład chemiczny tych substancji psychoaktywnych ulega ciągłym zmianom. Właśnie dlatego nigdy nie można przewidzieć, jak na dany organizm zadziałają dopalacze.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 listopad 2015 11:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.