Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Wtorek
22 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Romans w mieście nad Jeziorakiem. Powstaje kobiecy przewodnik po Iławie

Fot. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Zdjęcie ilustracyjne.

"Pod pelargoniowym balkonem" - to tytuł romansu autorstwa iławianki Anny Balińskiej, w którego wydanie najprawdopodobniej zaangażuje się Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta w Iławie. Książka, choć już napisana, ma jeszcze zostać edytowana tak, by pełnić funkcję kobiecego przewodnika po Iławie. "Projekt niedawno się narodził i prace trwają, ale jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, książka może zadebiutować na rynku wydawniczym 8 marca przyszłego roku" - zapowiada Piotr Ambroziak, szef miejskiej promocji.

Autorka, Anna Balińska, zgłosiła się do Urzędu Miasta w Iławie z gotową książką i prośbą o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na jej wydanie.

- Pojawił się pomysł, by przenieść akcję książki do naszego miasta, a także, by nadać jej charakter kobiecego przewodnika po Iławie - mówi Piotr Ambroziak, kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta w Iławie. - Odwiedzające nasze miasto turystki mogłyby poznawać Iławę, spacerując po mieście śladami głównej bohaterki książki.

Inicjatywą Piotra Ambroziaka jest również zaproszenie do współpracy przy tym projekcie dwóch innych iławskich artystek. Niewykluczone, że "Pod pelargoniowym balkonem" będzie zawierać ilustracje autorstwa malarki Agaty Topolewskiej i płytę Dominiki Kasprowicz. Z kolei przewodnik Dariusz Paczkowski doradzi, gdzie dokładnie z punktu widzenia skutecznej promocji warto osadzić fabułę książki. Anna Balińska jest na te propozycje otwarta. Prace trwają.

- Projekt niedawno się narodził, na tym etapie nie możemy mówić o ostatecznym kształcie publikacji ani pewnym terminie jej ukazania się na rynku wydawniczym - zastrzega Piotr Ambroziak. - Chcielibyśmy jednak, by książka zadebiutowała 8 marca, czyli na Dzień Kobiet.

Wiadomo również, że publikacją książki wstępnie jest zainteresowane warszawskie wydawnictwo zajmujące się m.in. debiutującymi autorami.

Do tematu wrócimy.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 listopad 2015 11:37

1 komentarz

 • Ania Balińska
  Ania Balińska czwartek, 29, październik 2015 11:04 Link do komentarza

  Cieszę się i dziękuję za to, że portal info iława zainteresował się naszym projektem. Zrobię wszystko, aby moja książka podbiła Państwa serca, a Wydawnictwo Białe Pióro ze swej strony, aby była profesjonalnie wydana. Dziękuję za pomoc i wsparcie Piotrowi Ambroziakowi, jego żonie oraz panu Dariuszowi Paczkowskiemu. Pozdrawiam.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.