Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Wtorek
22 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Romans nad Jeziorakiem. Znamy szczegóły debiutanckiej powieści iławianki

Fot. Archiwum prywatne. Na zdjęciu Anna Balińska, autorka "Pod pelargoniowym balkonem". Fot. Archiwum prywatne. Na zdjęciu Anna Balińska, autorka "Pod pelargoniowym balkonem".

Prace nad książką "Pod pelargoniowym balkonem", o której już pisaliśmy na portalu, postępują świetnie. Wszystko wskazuje na to, że debiutancka książka iławianki Anny Balińskiej ukaże się na rynku wydawniczym 8 marca 2016, czyli na Dzień Kobiet.

"Pod pelargoniowym balkonem" zostanie wydane przez warszawskie wydawnictwo Białe Pióro. Prawdopodobny nakład to 200 egzemplarzy, ale, jak wyjaśnia autorka, może się on jeszcze zwiększyć.

- Na początku chciałam wydać tylko jeden egzemplarz książki, by mieć go w swojej prywatnej biblioteczce. Sądziłam, że nikt nie zechce czytać mojego "babskiego romansidła" - mówi Anna Balińska. - Tymczasem okazało się, że moją powieścią zainteresowały się aż trzy wydawnictwa. Wybrałam Białe Pióro, ponieważ promuje ono młodych pisarzy i ich nieznane nazwiska. Ustaliliśmy z wydawcą, że nakład wyniesie 200 egzemplarzy, ale - w związku z zaangażowaniem Urzędu Miasta w tej projekt - możliwe, że będzie on wyższy.

Co jeszcze można zdradzić na tym etapie? Główna bohaterka ma na imię Alicja, a akcja została osadzona w Iławie. Czytelnik na kartach powieści odnajdzie m.in. ratusz, fosę miejską, galerię handlową, restaurację Port 110, siedzibę Straży Pożarnej, szpital i kinoteatr. Niektóre wątki zabiorą czytelników także poza miasto nad Jeziorakiem, np. na lotnisko w Szymanach, do Matyt czy Zalewa.

- Moja książka to opowieść o kobiecie, o jej wzlotach i upadkach, o borykaniu się z codziennością i z trudną przeszłością - uchyla rąbka tajemnicy Anna Balińska. - Myślę, że jest to książka, którą czytelnik, niezależnie od płci, przeczyta w ciągu jednego popołudnia. Tak przynajmniej mogę sądzić po pierwszych recenzjach osób, które już miały okazję przeczytać "Pod pelargoniowym balkonem".

Książka po wydaniu pojawi się m.in. na targach wydawniczych w Warszawie i w Krakowie. Jednym z kanałów dystrybucji będą księgarnie internetowe.

Portal infoilawa.pl objął projekt patronatem medialnym, więc o postępach prac na pewno będziemy Was informować na bieżąco.


Przeczytaj też nasz pierwszy artykuł dotyczący powieści "Pod pelargoniowym balkonem", w którym wypowiada się Piotr Ambroziak, szef miejskiej promocji (Urząd Miasta zaangażował się w wydanie książki). Link: TUTAJ.


Fot. Archiwum Anny Balińskiej. Prywatnie autorka "Pod pelargoniowym balkonem" jest mieszkanką Iławy i szczęśliwą mężatką. Na zdjęciu z mężem podczas urlopu nad morzem. Możliwe, że poniższa fotografia zostanie wykorzystana jako tło iławskiego romansu, choć to oczywiście Bałtyk, a nie Jeziorak.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 listopad 2015 09:43

1 komentarz

 • Ania Balińska
  Ania Balińska czwartek, 12, listopad 2015 17:46 Link do komentarza

  Cieszę się, że Info Iława objęło patronat medialny nad moją książką i gorąco dziękuję. Mam nadzieję, że nie zawiodę przyszłych Czytelników. :)
  Pozdrawiam!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.