REKLAMAPatrz
REKLAMAwlodkowic

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie. )

Ponad 130 policjantów z Iławy, Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego, Działdowa i Nidzicy wchodzących w skład III Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji wraz z Kompanią Oddziałów Prewencji Policji KWP w Olsztynie uczestniczyło w ćwiczeniach zgrywających. Odbyły się one na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza w Iławie w miniony czwartek.

Trwające kilka godzin szkolenie, prowadzone przez  Zastępcę Dowódcy Kompanii III Nieetatowego Pododdziału Policji st. asp. Roberta Mazurowskiego, miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania wszystkich plutonów III Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Policji wspólnie z  Kompanią Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze ci w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych. Pododdziały takie mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych. Mundurowi, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania Policji.

Mundurowi doskonalili tworzenie tyralier oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych. Wspólnie z policjantami w ćwiczenia brali udział również czworonożni funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

KPP w Iławie

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0427 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)