Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Grający w osłabieniu wicelider tabeli, iławski Jeziorak, przed własną publicznością pokonał dzisiaj zajmującą szóstą lokatę ekipę UKS-u Iskry Bydgoszcz. Nie bez znaczenia był z pewnością gorący doping, o jaki zadbali sympatycy zespołu szczypiorniaka z Iławy.

Początek meczu należał do gości, którzy szybko zyskali dwu, trzybramkową przewagę. Natomiast wśród naszych zawodników zawodziła niestety skuteczność pod bramką przeciwnika. Dopiero w samej końcówce Jeziorakowi udało się zmniejszyć przewagę zespołu z Bydgoszczy do jednej bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:16 dla gości.

Po przerwie zespołowi Iskry, który dysponował tylko dwoma rezerwowymi, coraz bardziej dawało się we znaki zmęczenie. Z kolei nasi szczypiorniści, niesieni dopingiem, grali coraz lepiej i skuteczniej. W 38 minucie, po bramce Szymaniaka, wreszcie wyszli na prowadzenie 20:19. Od tego momentu ich przewaga zaczęła rosnąć i po dobrych rzutach m.in. Fornahla i Kalwasa, w 49 minucie wynosiła już 6 bramek. Ostatecznie, zespół z Iławy wygrał 37:29. Najwięcej bramek dla Jezioraka strzelili w tym spotkaniu Tomasz Kalwas (7) i Jakub Jarząb (7).

Jeziorak Iława - UKS Iskra Bydgoszcz 37:29 (16:17)