wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2016, 07:32

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Tym razem GKS Wikielec nie potrzebował przegranej wicelidera, by utrzymać pierwsze miejsce w swojej klasie rozgrywkowej. Podopieczni trenera Marka Czachorowskiego wreszcie przerwali remisową serię, wysoko i pewnie przed własną publicznością pokonując zespół z Rybna i dopisując do swojego konta trzy punkty.

Do tego spotkania zespół z Wikielca przystąpił bez dwóch podstawowych zawodników: Piotra Kacperka i Pawła Alancewicza. Przed meczem zawodnicy i zgromadzona publiczność uczciła minutą ciszy pamięć zmarłego nagle Krzysztofa Malanowskiego, byłego piłkarza i trenera Jezioraka Iława, ojca piłkarzy Jacka i Łukasza Malanowskich.

Potem obie jedenastki przystąpiły do walki o ligowe punkty. Mecz przebiegł pod dyktando jedenastki z Wikielca. GKS był zmotywowany, tego dnia  widać było dobrą dyspozycję wszystkich zawodników. Goście tylko raz poważnie zagrozili bramce Jacka Malanowskiego po strzale Mateusza Łożyńskiego w 44 minucie meczu, ale golkiper z Wikielca sparował piłkę poza boisko. Za to gospodarze rozstrzelali się w tym meczu. Ciekawe były zwłaszcza dwie bramki. W 54 minucie bramkarz gości dość daleko wybiegł. Przytomnie zachował się Paweł Łukasik, strzelając do pustej bramki. Stał tam jeszcze obrońca, ale nie zdołał on wybić futbolówki. Widowiskową akcją popisał się też Adrian Płoski, który już w doliczonym czasie gry przebojem wdarł się w pole karne i ładnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Swój następny mecz GKS Wikielec rozegra w niedzielę 23 października o godz. 13:00 z rezerwami Stomilu Olsztyn w Jezioranach.

Rolimpex GKS Wikielec – GSZS Delfin Rybno 6:0

13 min. 1:0 Piotr Piceluk

20 min. 2:0 Paweł Łukasik

44 min. 3:0 Piotr Piceluk

54 min. 4:0 Paweł Łukasik

77 min. 5:0 Michał Kwiatkowski

90 min. 6:0 Adrian Płoski

Rolimpex GKS Wikielec: Malanowski, Sobociński, Waląg, Piórkowski, Sagan , Kołakowski, Francuz, Tomczyk, Piceluk (57 min. Płoski), Łukasik Matsiukiewicz.