wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2016, 08:24

(Fot. Info Iława. )

Od zwycięstwa z ogromną przewagą szczypiorniści Jezioraka Iława rozpoczęli dzisiaj rywalizację w III lidze kujawsko-pomorskiej seniorów. Nasi piłkarze ręczni przed własną publicznością pokonali LKS Koronę Koronowo aż 47-29. Nie zawiedli kibice – rozegrany na hali sportowo-widowiskowej mecz, który miał charytatywny charakter, obejrzało ponad 250 osób. Wszystkie pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów oraz z wrzuconych do puszek datków przekazane zostaną na leczenie chorej na nowotwór złośliwy Małgosi Frąckowiak z Iławy.

Gospodarze, jako zdecydowany faworyt inauguracyjnego spotkania, bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejszy mecz. Wyraźnie dominowali na parkiecie, czego wynikiem było szybkie wyjście na kilkubramkowe prowadzenie. Jednak już po około 10 minutach pierwszej połowy mecz się wyrównał, a obie drużyny podjęły walkę „punkt za punkt”. W drugiej części pierwszej połowy zawodnicy Jezioraka nie wykorzystali też wielu okazji bramkowych po akcjach z kontry, co dało przeciwnikowi możliwość utrzymania kontaktu. Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 22-17 dla Jezioraka.

Po przerwie zespół gospodarzy poprawił zarówno grę w obronie, jak i skuteczność akcji ofensywnych. Efektem był miażdżący dla przeciwnika wynik całego spotkania 47-29. W ten sposób na inaugurację sezonu w III lidze kujawsko-pomorskiej seniorów zespół z Iławy bardzo pewnie zapisał na swoje konto trzy punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem Jezioraka był dzisiaj Andrzej Jaworski, który zdobył 18 bramek. Ośmiokrotnie do bramki przeciwnika trafiał natomiast Michał Gawiński.

Jeziorak Iława – LKS Korona Koronowo 47-29 (22-17)