wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 września 2016, 06:52

(Fot. Info Iława. )

W rozegranym dzisiaj na boisku w Wikielcu meczu na szczycie IV ligi lider, Rolimpex GKS Wikielec, po zaciętym i emocjonującym pojedynku wygrał z drugą w tabeli Romintą Gołdap 3:2 (1:0).

Obie drużyny podeszły do meczu ostrożnie i z wyraźnym respektem do przeciwnika. Na pierwszą bramkę zgromadzeni na stadionie w Wikielcu kibice czekali do 37 minuty, kiedy to Piotr Piceluk popędził w kierunku bramki przeciwnika ze środka boiska i sprytnym strzałem nad bramkarzem umieścił piłkę w bramce. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianom.

W drugiej odsłonie goście z Gołdapi rzucili się do odrabiania straty. Przez pierwszą połowę drugiej części meczu to oni dominowali na placu gry, czego efektem była strzelona w 25 minucie przez Prusinowskiego bramka. Radość gości z doprowadzenia do remisu nie trwała jednak długo. Już po minucie, dzięki bramce Łukasika, ponownie prowadził GKS. Na 3:1, popisując się ładnym strzałem z dystansu, podwyższył wprowadzony w drugiej połowie Remigiusz Sobociński. Goście odpowiedzieli szybko i po minucie, po golu Wierzbickiego, było już tylko 3:2. Wikielec do końca drżał o ostateczny wynik spotkania, ale piłkarzom Rominty nie udało się już pokonać świetnie spisującego się dzisiaj Malanowskiego. Ekipa trenera Marka Czachorowskiego dopisała do swojego konta trzy punkty i obroniła pozycję lidera IV ligi.

Swój dzisiejszy mecz wygrała także Amex-Bączek Unia Susz, która na własnym stadionie podejmowała Granicę Kętrzyn. Mecz zakończył się rezultatem 3:1.