wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2016, 13:52

(Fot. Info Iława. )

Za nami VI edycja największej lokalnej imprezy biegowej, Iławskiego Półmaratonu. O godzinie 14:00 zamknięto linię mety wyścigu. Mierzącą 21.097 km malowniczą trasę z atestem PZLA pokonało w niedzielę łącznie ponad pół tysiąca zawodników. Sklasyfikowano 480 biegaczy oraz 43 rolkarzy.

Wśród biegaczy, z wynikiem 1:11:17, zwyciężył Konrad Nosarzewski. Drugi, ze stratą 40 sekund do zwycięzcy, był Karol Kaliś reprezentujący UKS TRS Susz. Wśród kobiet najszybsza była Beata Lupa (9 w klasyfikacji ogólnej), która dotarła na metę z czasem 1:19:37.

Organizatorzy prowadzą również klasyfikacje lokalne. Najlepszym iławianinem Iławskiego Półmaratonu 2016 został Piotr Kamiński (8 w klasyfikacji generalnej), a kolejne miejsca w tej samej kategorii zdobyli Rafał Wiśniewski oraz Wiesław Kwiatkowski. Z kolei najlepszy wynik wśród absolwentów iławskiego LO należy do Rafała Szczeciny, drugą lokatę w tej kategorii zdobył Piotr Knut, a trzecią Jarosław Jabłoński.

Najlepsi rolkarze pokonali dystans w 43 minuty. W tej kategorii miejsca na podium wywalczyli Maciej Krynicki, Łukasz Miller i Adam Knop.

Również na finiszu, mimo wciąż nie najlepszej pogody, nie zabrakło kibiców i dopingu do ostatnich metrów. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom - gratulujemy.