wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2016, 07:27

(Fot. Info Iława. )

Aż 6:1 pokonali piłkarze Rolimpexu GKS-u Wikielec zespół Zatoki Braniewo w swoim drugim spotkaniu mistrzowskim i jednocześnie pierwszym meczu w tym sezonie rozegranym przed własną publicznością. Podopieczni trenera Marka Czachorowskiego byli bardzo skuteczni zwłaszcza w drugiej połowie spotkania.

Remis w pierwszym spotkaniu był dla ambitnej ekipy z Wikielca rozczarowaniem, dlatego szkoleniowiec zespołu z gminy Iława w drugim spotkaniu dokonał korekt w składzie. Dało to zamierzone efekty: lokalni kibice oklaskiwali aż pół tuzina bramek w wykonaniu zawodników GKS-u.

Wynik otworzył w 27 minucie spotkania Piotr Suchocki, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i huknął jak z armaty, umieszczając futbolówkę w bramce Zatoki. Po tej bramce goście rzucili się do falowych ataków, by odrobić straty, jednak nie doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie rozpoczął się prawdziwy strzelecki festiwal w wykonaniu gospodarzy: najpierw bardzo przytomnie w zamieszaniu w polu karnym zachował się Paweł Sagan, który pokonał bramkarza gości. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Piotr Piceluk, nowy nabytek drużyny. Po zaledwie dwóch minutach przypomniał o sobie Kamil Tomczyk, który zdobył czwartego gola. Piąte trafienie należy zapisać po stronie Piotrka Piceluka, a szósta bramka zdobyta została przez Remigiusza Sobocińskiego. Gościom udało się odpowiedzieć tylko jedną bramką zdobytą przez Jonatana Łacmana w 79 min.

Rolimpex GKS Wikielec – Zatoka Braniewo 6:1