REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2016, 09:16 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Dzieci w wieku szkolnym wraz z opiekunami licznie odwiedzają dzisiaj siedzibę filii iławskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Skłodowskiej, gdzie dla najmłodszych mieszkańców przygotowany został wakacyjny piknik z szeregiem inspirujących atrakcji.

„Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami" - to hasło odbywającego się dzisiaj pikniku. Jego forma polega na odwiedzaniu stacji z poszczególnymi atrakcjami. Można m.in. posłuchać wybranych fragmentów bajek czytanych przez aktorkę Irenę Adamiak, czy wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których pod okiem instruktorki Anny Dukszty dzieci ozdabiają koszulki i torby motywami ze swoich ulubionych bajek i książek. Dostępne są także gry planszowe oparte na fabułach literackich, a nawet stacja kulinarna, na której można poznać przepisy na potrawy pochodzące z klasyki literatury. Na innej z przygotowanych stacji najmłodsi mogą doskonalić technikę czytania. Nie brakuje też edukacji na temat nowych mediów i i ich roli w promowaniu czytelnictwa. Uczestnicy pikniku na specjalnie przygotowanej tablicy mogą również polecać innym swoje ulubione książki. Króluje "Harry Potter".

Kolejnym elementem plenerowego spotkania z biblioteką jest gra miejska. Wyzwanie polega na odwiedzaniu tzw. miejsc strategicznych i rozwiązywaniu zadań, za które otrzymuje się wskazówki pomocne w rozwiązaniu zagadki.

Piknik potrwa do godziny 14:00.

Fot. Info Iława.

REKLAMANotus_nowa

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMApowiat
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAJustyna
REKLAMASkład opału
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6622 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)