REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Z dużym zainteresowaniem ze strony iławian spotkała się propozycja uczczenia przypadającego na dzisiaj Święta Konstytucji 3 Maja w inny sposób, niż miało to miejsce dotychczas. Plenerowy pokaz historyczny zorganizowany przez Iławskie Centrum Kultury na placu przed ratuszem obejrzały setki osób.

Huczna salwa na wiwat z artylerii - tak otwarto poprzedzoną mszą świętą w "czerwonym" kościele paradę ulicą Niepodległości. Uczestnicy, na czele z burmistrzem Iławy Adamem Żylińskim, pomysłodawcą uczczenia przypadającego na dzisiaj państwowego święta w taki sposób, przemaszerowali od ratusza do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i z powrotem.

- Marzyłem o takim programie od 20 lat. Jestem bardzo szczęśliwy, że dopisała frekwencja - powiedział, otwierając plenerowy pokaz historyczny na placu przed ratuszem, burmistrz.

Następnie młodzi aktorzy z Gimnazjum nr 2 w Iławie i rekonstruktorzy z Chorągwi Zaciężnej APIS z Gniewa zabrali widzów do Rzeczypospolitej końca XVIII wieku, zainscenizowali rozbiór Polski, odtworzyli obrady posłów na sejm poprzedzające ustanowienie konstytucji. Widowisko miało oczywiście charakter edukacyjny, ale nie brakowało też humoru i uatrakcyjniających całość występów muzycznych.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

Część czwarta

Część piąta

Część szósta

Część siódma

Część ósma


REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.391 sekundy