REKLAMAPOL_GORA
REKLAMATYP 1 - IPB

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Z dużym zainteresowaniem ze strony iławian spotkała się propozycja uczczenia przypadającego na dzisiaj Święta Konstytucji 3 Maja w inny sposób, niż miało to miejsce dotychczas. Plenerowy pokaz historyczny zorganizowany przez Iławskie Centrum Kultury na placu przed ratuszem obejrzały setki osób.
REKLAMAB.H

Huczna salwa na wiwat z artylerii - tak otwarto poprzedzoną mszą świętą w "czerwonym" kościele paradę ulicą Niepodległości. Uczestnicy, na czele z burmistrzem Iławy Adamem Żylińskim, pomysłodawcą uczczenia przypadającego na dzisiaj państwowego święta w taki sposób, przemaszerowali od ratusza do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i z powrotem.

- Marzyłem o takim programie od 20 lat. Jestem bardzo szczęśliwy, że dopisała frekwencja - powiedział, otwierając plenerowy pokaz historyczny na placu przed ratuszem, burmistrz.

Następnie młodzi aktorzy z Gimnazjum nr 2 w Iławie i rekonstruktorzy z Chorągwi Zaciężnej APIS z Gniewa zabrali widzów do Rzeczypospolitej końca XVIII wieku, zainscenizowali rozbiór Polski, odtworzyli obrady posłów na sejm poprzedzające ustanowienie konstytucji. Widowisko miało oczywiście charakter edukacyjny, ale nie brakowało też humoru i uatrakcyjniających całość występów muzycznych.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

Część czwarta

Część piąta

Część szósta

Część siódma

Część ósma


REKLAMAPSL1

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAekobud
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3412 sekundy