wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:15

(Fot. Karol Synowiec. )

Fantastycznie zainaugurowali rozgrywki w III lidze szczypiorniści ITR-u Jezioraka Iława. W swoim pierwszym meczu o punkty nie zawiedli swoich kibiców i pokonali Szczypiorniaka II Olsztyn 32:30.

Pierwsza połowa nie układała się po myśli naszych szczypiornistów. Inicjatywę od początku przejęli goście z Olsztyna, którzy byli bardziej skuteczni. Przez całą pierwszą połowę przewaga Szczypiorniaka wynosiła 2-3 bramki. Na przerwę zawodnicy ITR-u schodzili, przegrywając 14:16.

Druga połowa to zdecydowana poprawa gry iławskiego zespołu, który szybko doprowadził do wyrównania i przejął inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać - nasi grali coraz lepiej, a zdeprymowani goście oddali prowadzenie i nie odzyskali go już do końca spotkania.

Warto też odnotować duże zainteresowanie kibiców rozegranym w iławskiej hali sportowo-widowiskowej meczem. Spotkanie oglądało ponad 200 osób.

Skład i liczba strzelonych bramek zawodników ITR Jeziorak Iława:
Kapciński Miłosz (Bramkarz), Dudek Grzegorz (Bramkarz), Piórkowski Bartosz, Miklewski Wojciech, Patalon Adam, Zawłocki Mariusz, Wilczyński Konrad 4, Gostrowski Dariusz 3, Kamiński Łukasz 1, Kosopud Karol, Kalwas Tomasz 3, Piernicki Marcel 1, Przytuła Damian 10, Jaworski Andrzej 8, Baliński Grzegorz 2.