wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:48

(Fot. Info Iława. )

Na stadionie miejskim w Iławie w ramach meczu 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzyły się dzisiaj B-klasowy Jeziorak i grający w lidze okręgowej Czarni Rudzienice. Mecz zakończył się zwycięstwem Jezioraka 2:1, co oznacza, że to właśnie zespół z Iławy spotka się z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie w następnej fazie rozgrywek.

Na prowadzenie zespół iławski wyprowadził Daniel Madej w 25 minucie. Na 5 minut przed przerwą wyrównującą bramkę strzela Krystian Wrześniak. W 55 minucie decydujące trafienie Dominika Wojciechowskiego zapewniło Jeziorakowi zwycięstwo i awans do 1/8 WPP, gdzie zmierzy się z III-ligową Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Goście z Rudzienic kończyli ten mecz w dziesiątkę, po tym jak za brutalny faul na Figurskim, arbiter pokazał czerwoną kartkę Osasiukowi.

ITR Jeziorak Iława - Czarni Rudzienice 2:1 (1:1)

Madej (25), Wojciechowski (55) - Wrześniak (40)

ITR Jeziorak: Sobiech, Kressin, Parulis, Ostanek, Harmaciński, Rzeźnikiewicz, Ćwikliński, Madej, Wojciechowski, Kuchnik, Figurski

Rezerwowi: Sbikowski, Madry, Kaszlewicz, Krajewski, Szych.

Czarni Rudzienice: Osasiuk Paweł, Karkut, Osasiuk Krzysztof, Szulc, Kulkowski, Szymański, Wrześniak Krystian, Wrześniak Adrian, Zakierski, Dedek, Szpadkiewicz.

Rezerwowi: Kowalski, Grala, Gawłowski, Murawski, Łukaszewski, Trzaska, Tadajewski.