wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2016, 15:52

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze GKS-u Wikielec, którzy przygotowują się do nowego sezonu piłkarskiego w III lidze. Tym razem podopieczni trenera Andrzeja Biedrzyckiego podejmowali na boisku w Iławie czwartoligowy zespół Rolko Konojady.

W pierwszej części spotkania obydwie drużyny, mimo padającego rzęsistego deszczu, przeprowadziły kilka ciekawych akcji wartych odnotowania. Już w 13 minucie goście z Konojad śmiało zaatakowali i Stankiewicz strzałem z głowy minimalnie przestrzelił. W odpowiedzi ,,Gieksa” wyszła z szybką akcją, po której w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Wikielca i w konsekwencji sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Krystian Oleszko. Po dalszych pięciu minutach był już remis 1:1. Gola wyrównującego zdobył Solemenik po indywidualnej akcji. W 37 minucie jeszcze Tomczyk próbował zdobyć gola, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce bramki Rolko. Na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem remisowym 1:1.

W drugiej połowie, po bramce Hapki, gospodarze znowu wyszli na prowadzenie, ale cieszyli się z niego tylko przez dwie minuty. Do remisu doprowadził w 66 minucie Grudziński, pięć minut później wynik meczu na 2:3 ustalił Kozłowski, który po ładnej akcji indywidualnej i biernej postawie obrońców z Wikielca strzelił bramkę dla Rolko.

Na wytłumaczenie swoich podopiecznych trener Andrzej Biedrzycki przyznał:

- Ostatnio dość ciężko trenujemy i to się odbija na formie zawodników. Widać, ze mają te treningi w nogach. Na pewno jeszcze mamy nad czym pracować, ale wynik przyjmuję spokojnie. Mamy jeszcze dwa tygodnie do pierwszego meczu i powinno być dobrze. Zrobimy wszystko, by bardzo dobrze przygotować się do naszego pierwszego spotkania w III lidze.

Ostatni sparing trzecioligowy GKS zagra z Mławianką Mława, natomiast pierwsze spotkanie o punkty odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 17:00. Na własnym stadionie zespół z Wikielca podejmie Warmię Grajewo.

GKS Wikielec – Rolko Konojady 2:3