REKLAMAsuperpolisa
Media

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2015, 14:27

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Na zdjęciu DJ Szudi z Lubawy, który w siedzibie ICSTiR prowadził dzisiaj warsztaty djingu dla wszystkich zainte)

W Iławie właśnie rozpędza się Park Jam, pierwsza edycja hip-hopowej imprezy, dzięki której miasto nad Jeziorakiem ma się dzisiaj zamienić w prawdziwą mekkę tego gatunku muzycznego. Czy młodzież - bo to przede wszystkim do tej grupy wiekowej skierowane są dzisiejsze propozycje Iławskiego Centrum Kultury - będzie mogła liczyć na kolejną edycję imprezy w przyszłym roku? To będzie zależało przede wszystkim od frekwencji.

Ta podczas pierwszej części imprezy nie była powalająca. Na warsztaty taneczne i djingu przyszli i skorzystali ci, dla których taniec i muzyka klubowa są pasją na co dzień. Uczestnicy pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności i wymieniali doświadczeniami. W Parku Miejskim, gdzie prowadzone były warsztaty taneczne, spotkanie miało charakter bardziej otwarty. Tancerzom (wśród nich znajome twarze ze szkoły tańca Snappy) przyglądali się wypoczywający w parku mieszkańcy, a co odważniejsze dzieci próbowały nawet naśladować zaawansowane ewolucje. Na warsztaty djingu organizatorzy zaprosili z kolei do iławskiej hali sportowo-widowiskowej. W siedzibie ICSTiR wszyscy zainteresowani mogli też wziąć udział w warsztatach dotyczących profilaktyki uzależnień, które prowadził Martyn ESM.

Więcej młodzieży (i nie tylko) nad Mały Jeziorak przyciągnie z pewnością muzyczna część imprezy. Początek koncertów w Amfiteatrze im. L. Armstronga zaplanowano na godzinę 18:00. Wystąpią Jaro (Poza Zasięgiem), Martyn ESM + Zbyn (B-2), Pelson (Parias/Molesta), Jeru the Damaja oraz - w charakterze gwiazdy wieczoru - amerykański raper Afu-Ra.

W imieniu organizatorów - zapraszamy.

Fot. Info Iława. Taneczne warsztaty i pokazy odbywały się dzisiaj w Parku Miejskim, czyli w dostępnej dla wszystkich przestrzeni miejskiej. Dzięki temu nabrały bardziej otwartego charakteru. Ewolucjom tancerzy z zainteresowaniem przyglądali się przechodnie.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7512 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)