REKLAMAKono
REKLAMADPK

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2015, 07:43 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Ruszyła budowa chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 16 w Lasecznie.)

Wkrótce znacznie poprawi się bezpieczeństwo pieszych w Lasecznie. W miejscowości położonej wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 16 ruszyła budowa chodnika.

Grupa aktywnych mieszkańców Laseczna od dawna podejmowała starania o budowę infrastruktury, która poprawiłaby bezpieczeństwo pieszych poruszających się wzdłuż krajowej "szesnastki". Teraz pozostawia ono wiele do życzenia. Wzdłuż DK 16 w Lasecznie nie ma ani chodnika, ani ścieżki rowerowej. Brakuje nawet szerszego pobocza, które umożliwiłoby pieszemu lub rowerzyście bezpieczne poruszanie się wzdłuż drogi. 

Teraz jednak ma się to zmienić na lepsze. W miejscowości w ubiegłą środę, tj. 20 maja, ruszyła budowa chodnika biegnącego wzdłuż DK 16, ale w pewnej odległości od samej jezdni. Chodnik będzie miał szerokość około 1,5 metra i długość około 1 km. Rozpocznie się za jednym z gospodarstw, a skończy na przystanku autobusowym.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czyli administrator drogi. Inwestycja ma zostać ukończona do końca sierpnia b.r.  

Fot. Info Iława. W Lasecznie, w ciągu ruchliwej drogi krajowej nr 16, powstaje chodnik o długości około 1 km i szerokości 1,5 m. 

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Małgosia 2 ponad rok temu

    Właśnie JEDEN KILOMETR nie wiadomo co myśleć czy się cieszyć, że w ogóle zaczęto czyli myślą o nas, no pięknie. Tylko, że zaraz przychodzą do głowy kolejne pytania: 1,5 metra, rozkopują a przy okazji jakby miała być ta ścieżka... to kopanie kolejne...? 1 km rozpędzimy się a wylądujemy... :) Ale skoro już zaczęli to już coś i czekamy na więcej żeby dotrzeć bezpiecznie z Laseczna do Laseczna Małego:)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Lidia Miłosz 1 ponad rok temu

    JEDEN KILOMETR CHODNIKA PO 17 LATACH STARAŃ MIESZKAŃCÓW!!! "Chodnik będzie miał szerokość około 1,5 metra i długość około 1 km" - 1 km to stanowczo za mało. Chodnik jest potrzebny na znacznie dłuższym odcinku. Laseczno Małe nadal pozostanie bez bezpiecznego pasa ruchu. Miejmy nadzieję, że obietnice władz gminy zostaną dotrzymane i niebawem dowiemy się, że rusza budowa na kolejnych odcinkach, o co ponad 841 sygnatariuszy prosiło w petycji i wielu pismach.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8242 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)