wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2015, 08:19

(Fot. Info Iława. )

Walczący o awans ITR Jeziorak Iława w niedzielę, 17 maja, podejmował na własnym boisku zespół Iskra Smykówko, przedostatnią drużynę w tabeli B-klasy. Zgodnie z oczekiwaniami, zespół z Iławy wysoko wygrał to spotkanie, strzelając 6 bramek i tracąc jedną.

Mecz przebiegał pod dyktando zespołu z Iławy. Na listę strzelców w tym spotkaniu aż czterokrotnie wpisał się niedawny "nabytek" Jezioraka, Daniel Madej. Celnie do bramki przeciwnika strzelali również Jaworski i Harmaciński. Goście strzelili tylko jednego, honorowego gola. Futbolówka, po błędzie iławskiej defensywy, wpadła do strzeżonej przez Sobiecha bramki w 40 minucie spotkania.

Ozdobą tego spotkania była bramka Madeja zdobyta w 30 minucie. Zawodnik, strzelając zza pola karnego, mocno uderzył piłkę lewą nogą, kierując ją w okienko bramki rywala.

Warto też zaznaczyć, że na stadion przy ulicy Sienkiewicza wrócił zorganizowany doping. Przez całe spotkanie piłkarze ITR-u byli energicznie dopingowani przez liczącą kilkadziesiąt osób grupę kibiców.

ITR Jeziorak Iława: Sobiech, Kresin, Sbikowski, Gajewski, Burny, Kaszlewicz, Madej, Chodowiec, Jaworski, Wojciechowski, Malanowski. Rezerwowi: Harmaciński, Szymecki, Gawiński, Kopaczewski i Rutecki.

Następny mecz zawodnicy ITR-u rozegrają z wiceliderem tabeli, Orłem Ulnowo. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 14:00 w niedzielę, 24 maja. Gospodarzem będzie Ulnowo.