Paszynin2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu. )

"Przekonałem się, że policjanci mogą być pomocni" - powiedział na antenie ogólnopolskiego radia o lubawskich funkcjonariuszach drogówki kierowca, którego patrol zatrzymał ostatnio na jednej z ulic w Lubawie.

Mijały kolejne godziny służby lubawskiego patrolu.

- Funkcjonariusze, stojąc na jednej z lubawskich ulic, kontrolowali prędkość kierujących samochodami - relacjonuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Działania te były głównie skierowane przeciwko użytkownikom dróg poruszającym się z niedozwoloną prędkością. W pewnym momencie policjanci zauważyli kierującego samochodem osobowym citroen, któremu nie świeciła jedna z żarówek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że był on całkowicie nieświadomy, iż doszło do awarii. Kierujący zaraz w obecności policjantów starał się zmienić żarówkę. Funkcjonariusze, widząc, że sobie nie radzi, pomogli mężczyźnie. Kierujący podziękował za okazaną pomoc i udał się w dalszą podróż.

Mężczyzna był na tyle wdzięczny lubawskim policjantom, że postanowił opowiedzieć o całej sytuacji i podziękować policjantom na antenie ogólnopolskiego radia. 

- Przy wjeździe do Lubawy zatrzymała mnie policja i zwróciła uwagę, że nie mam światełek, po czym pan policjant pomógł mi wymienić żarówkę, bo widział, że sobie nie radzę - mówił mężczyzna. - Zrobiło to na mnie tak pozytywne wrażenie, że uwierzyłem, że policja może być naprawdę dobra i pomocna dla ludzi.

- Mówimy to od lat - odpowiedział mężczyźnie prowadzący audycję redaktor. - Cieszy nas bardzo, że coraz więcej ludzi w to wierzy. 

Za: KPP w Iławie. 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6942 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)