REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2015, 09:46

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia śledztwo przeciwko Piotrowi S. Mężczyzna wybił szybę, aby wejść do budynku po byłym hotelu, gdzie spędził noc. Policjantów na trop sprawcy doprowadziły odciski palców oraz ślady krwi. Wnioski iławskich śledczych potwierdziło również badanie DNA. 

Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo przeciwko 33-latkowi.

- Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca po wybiciu szyby wszedł do budynku po byłym hotelu. Następnie spędził tam prawdopodobnie noc. Na miejscu okazało się, że przedmioty, które były na wyposażeniu hotelu pozostały nienaruszone i nic nie zostało skradzione - poinformowała sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Technik kryminalistyki zabezpieczył odciski palców oraz plamy krwi pozostawione na firance wybitego okna. Funkcjonariusze rozpytali dokładnie zgłaszającą, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy, w tym opinia biegłych, pozwoliły wytypować sprawcę. Okazał się nim Piotr S., którego odciski palców już wcześniej zostały zarejestrowane w policyjnym systemie. Dodatkowo, badania DNA potwierdziły, że to on wszedł do środka hotelu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut naruszenia miru. 33-latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Kodeks karny za popełnione przez niego przestępstwo przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.499 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)