REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2015, 06:56

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie. )

Policjanci z Lubawy w ramach profilaktycznego cyklu spotkań z młodzieżą w wieku szkolnym tym razem odwiedzili mieszkańców internatu Zespołu Szkół w Lubawie. Spotkanie z młodymi ludźmi dotyczyło przede wszystkim odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i w zakresie demoralizacji.

Policjanci z Lubawy: st. asp. Lucyna Kanicz  i sierż. szt. Marcin Grubalski kontynuują cykl profilaktycznych spotkań z młodzieżą. Tym razem udali się do internatu Zespołu Szkół w Lubawie.

- Tematem spotkań była odpowiedzialność nieletnich na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także zasady właściwego zachowania w internacie i podczas przebywania poza internatem - poinformowała sierż sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Młodzieży przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące odpowiedzialności za czyny karalne oraz zagadnienie demoralizacji.

Policjanci omówili też środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Uczniowie dowiedzieli się, jaka kara grozi za różne działania naruszające prawo.

- Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem - dodaje Joanna Kwiatkowska. - Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAgmina
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6754 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)