wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2015, 19:37

(Fot. Karol Synowiec)

Po emocjonującym spotkaniu Zawbud Iława wygrał z zespołem AZS-u Uniwersytet Warszawski 6:4 (1:3), tym samym awansując do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski. Mecz rozegrano w Iławie w Hali Sportowo-Widowiskowej w sobotę, 10 stycznia.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataków gości, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia i tylko dzięki świetnej interwencji Kamila Jędrzejewskiego gospodarze nie stracili gola. W 8. minucie po raz pierwszy miejscowi kibice mogli się cieszyć z bramki zdobytej przez iławian, a autorem gola był Sobociński. Niestety, mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji, tylko piłkarze AZS-u zdobywali bramki w pierwszej połowie. Konkretnie, byli to: dwa razy Olczak i raz Och, którzy znaleźli drogę do bramki. Na przerwę piłkarze schodzili więc z wynikiem 1:3 dla Akademików.

Druga połowa to popis gry podopiecznych Wojciecha Tarnowskiego, którzy w ciągu zaledwie 5 minut (pomiędzy 25. a 30. minutą) strzelili aż cztery bramki i spokojnie mogli już kontrolować przebieg spotkania. Tuż przed końcem spotkania szóstą bramkę dla iławian strzelił Sobociński, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. W tej połowie gości było stać już tylko na jedną skuteczną odpowiedź i mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Zawbudu.

Kolejnym rywalem iławian - już w 1/8 Pucharu Polski - będzie zespół AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Mecz zostanie rozegrany 14 lutego w Iławie.