wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2014, 09:41

(Fot. GKS Wikielec)

Po bardzo ciekawym i dramatycznym spotkaniu w Wikielcu zespół miejscowego GKS-u uległ w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 3:4. Drwęca (III liga) potrzebowała aż 120 minut, by weliminować czwartoligowca z Wikielca, w regulaminowym czasie gry było 2:2.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia miejscowch, bramka padła za sprawą Kamila Ludwiczaka. W 60 minucie miał miejsce faul w polu karnym GKS-u i goście z Nowego Miasta Lubawskiego wykonali rzut karny, ale Michał Piceluk fatalnie spudłował. W tym momencie zarysowała się lekka przewaga Drwęcy. W 74 minucie Paweł Olszewski doprowadził do wyrównania, a cztery minuty później Piceluk podwyższył na 2:1. Kilka minut później Wikielec odpowiedział bramką, której autorem był Remigiusz Sobociński. Wynik meczu do 90 minuty już nie uległ zmianie i arbiter zarządził dogrywkę. W 92 minucie wszędobylski Piceluk zdobył trzecią bramkę i wynik został ustalony na 2:3, w trzy minuty później było już 2:4 po bramce Korzeniewskiego. Pod koniec pierwszej części dogrywki, a dokładnie w 102 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sobociński i było już tylko 3:4 dla podopiecznych Piotra Zajączkowskiego. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania, trener Witkowski wprowadził na boisko doświadczonego napastnika Arkadiusza Klimka, który miał pomóc w zdobyciu wyrównującej bramki, ale i on nie dał rady pokonać bramkarza gości i to Drwęca awansowała do 1/4 finału WPP.

Przypomnijmy, że spotkanie miało charakter charytatywny. Cały dochód z meczu w kwocie 4000 zł zostanie przekazany rodzinie Kacpra Waszelewskiego, małego mieszkańca Wiekielca na jego rehabilitację.