wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2014, 11:29

(Od lewej: Marianna Dorociak, Klaudia Żelazowska, Magdalena Dudowicz, Janina Szymańska i państwo Mirowscy.)

Po rozegranych na początku września eliminacjach w Ustce i Przemyślu do Finału Mistrzostw Polski w Strzelectwie Laserowym osób Niewidomych i Słabowidzących zakwalifikowało się po 20 kobiet i mężczyzn, w tym 6-osobowa ekipa Iławskiej Moreny.

Nasi zawodnicy wywalczyli 3 medale i kilka czołowych miejsc. Tytuł wicemistrza kraju w strzelaniu z pistoletu wywalczyła wśród kobiet Klaudia Maria Żelazowska z bardzo dobrym wynikiem 299 punków. W tej samej konkurencji Stanisław Piasek był 8, a Bożena Rudko 10. W strzelaniu z karabinka sportowego Klaudia Żelazowska zdobyła brązowy medal, a tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się Marianna Dorociak. Trzeci medal (również srebrny) w konkurencji dwubój strzelecki przypadł w udziale Pani Klaudii Marii Żelazowskiej , Marianna Dorociak była 8. Stanisław Piasek  i Bożena Rudko uplasowali się na 11 miejscu.

W roku bieżącym rozegrane zostaną jeszcze Mistrzostwa Polski w strzelaniu pneumatycznym indywidualne i drużynowe, a po nich wyłoniona zostanie reprezentacja kraju na Mistrzostwa Europy w Dadaju.