REKLAMAWyspa

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lutego 2015, 13:11

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Facebook: Jesienny Maraton Kajakowy - Jeziorak)

Już o godzinie 9:00 w najbliższą sobotę (4 października) na Małym Jezioraku rozpoczną się zmagania uczestników II Jesiennego Maratonu Kajakowego Jeziorak 2014.

Zawodnicy będą mieli maksymalnie 8 godzin na pokonanie kajakiem 54-kilometrowej trasy, która rozpocznie się w okolicach restauracji "Kaper", będzie wiodła wzdłuż całego Jezioraka aż do jego północnego końca, gdzie przy pomoście w Dobrzykach nastąpi zwrot, a następnie powót do Iławy. Metę wyścigu wyznaczono przy pomoście Ekomariny (ul. Dąbrowskiego). Zostanie ona zamknięta o godzinie 17:00, a już od 14:30 zawodnikom wydawany będzie ciepły posiłek.

W tym roku odbędzie się już druga edycja Jesiennego Maratonu Kajakowego po najdłuższym jeziorze w Polsce. Ubiegłoroczna miała charakter bardziej nieformalny i towarzyski, ale duży wzrost zainteresowania uczestnictwem w maratonie w tym roku nadał imprezie nieco bardziej oficjalny charakter.

- W II Jesiennym Maratonie Kajakowym Jeziorak 2014 wystartuje, łącznie ze mną, 47 zawodników. Podczas wyścigu będę jedynym reprezentantem Iławy - mówi Radosław Burza, współorganizator i jednocześnie uczestnik maratonu. - Zawodnicy w większości pochodzą z północnej Polski. Najmłodszy ma 20, a najstarszy 65 lat. Impreza dynamicznie się rozwija i, choć nie spodziewaliśmy się tak wysokiej frekwencji, to wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

Życzymy wszystkim uczestnikom udanego startu w maratonie!

TEMATY sport
abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5043 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)