wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 sierpnia 2014, 16:57

(Źródło: MiM23sport)

W doskonałych humorach i ze srebrnymi medalami Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 18 wrócą z Norwegii zawodniczki iławskiego klubu Zryw Volley, Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień.

W półfinale rozegranym dziś (w niedzielę, 24 sierpnia) przed południem iławianki pokonały turniejową "dwójkę", parę niemiecką Koloseus/Seebar 2:0 (21:16, 21:12). Już po kilku godzinach od zwycięskiego półfinału przyszła pora na starcie finałowe. O złoty medal nasze zawodniczki zmierzyły się z inną parą niemiecką, Leonie Klinke i Leną Ottens. Niemki od początku narzuciły bardzo wysokie tempo meczu, z którym Ola i Marta nie mogły sobie poradzić i ostatecznie przegrały cały mecz 2:0 (21:14, 21:16), tym samym zostały wicemistrzyniami Europy do lat 18.

Był to dopiero drugi start podopiecznych trenera Mieczysława Pietroczuka w tej rangi zawodach i wszytko wskazuje na to, że jeszcze nie raz bedziemy się cieszyć z ich sukcesów.