REKLAMAimage2

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lutego 2016, 21:17

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

Tak podsumował wyniki żeglarskich zmagań w Iławie jeden z zawodników. Regaty Yellow Cup w klasie Optymist już za nami! Atmosfera była wspaniała. Kibicom, którzy śledzili wyścigi na przypominających łupiny od orzecha optymistkach, czas umilały koncerty szantowe i konkursy dla publiczności.

W niedzielę, 3 sierpnia, na akwenie Małego Jezioraka w Iławie zostały rozegrane XIV Ogólnopolskie Regaty Olbojów Yellow Cup w klasie Optymist.

Warunki żeglarskie nie należały do najłatwiejszych. Zawodnikom dawał się we znaki dość silny wiatr o zmiennych kierunkach. Żeglarze i ich optymistki zaliczyli aż siedem wywrotek.

-Poziom sportowy imprezy jest coraz wyższy z roku na roku - mówił sędzia głowny imprezy, Grzegorz Jurczak. - Na wyróżnienie zasługują zawodnicy z grupy XXL - ich rywalizacja trwała do samego końca. Ciasno było na każdej bojce również w ostatniej, bardzo równej grupie eliminacyjnej.

Wyrównany był również sam bieg finałowy. Od samego początku zmagań o tytuł najlepszego walczyło trzech żeglarzy. Laureatów dzieliły nieznaczne różnice punktowe. Ostateczne pierwsze miejsce zdobył Wiktor Gubin z Węgorzewa, na drugiej pozycji uplasował się iławianin Karol Górski, a trzecie miejsce na podium zajął Ryszard Sawicki z Olsztyna.

- Żona liczyła co prawda na telewizor, którego jeszcze nie mamy - żartował Karol Górski odbierając puchar (telewizor był nagrodą dla zdobywcy pierwszego miejsca - przyp.red). - Mówiąc na poważnie, startuję oczywiście dla zabawy i sportowych emocji, nie dla nagród - dodał iławianin, któremu życzymy więcej szczęścia za rok.

Tytuł najszybszej kobiety regat zdobyły eqseqo Katarzyna Grabkowska i Beata Chmielewska.

Smaczkiem iławskich regat jest tzw. wyścig grubasów, w którym startują zawodnicy w rozmiarze XXl o wadze do 117kg. W tej cieszącym się dużym zainteresowaniem widowni i mediów ogólnopolskich kategorii triumfował Krzysztof Sowa.

Organizatorami imprezy byli: iławska Restauracja Yellow, Iławskie Centrum Kultury oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Patronat honorowy nad regatami objął oraz nagrody ufundował marszałek naszego województwa, Jacek Protas.

Nad Mały Jeziorak mieszkańców i wypoczywających w Iławie turystów ściągnęły wczoraj nie tylko regaty. Na scenie przy Restauracji Yellow publiczność miała okazję usłyszeć m.in. znany zespół szantowy Mietek Folk.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia: tutaj.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0647 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)