REKLAMANotus_nowa

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

Zakup używanego samochodu niemal zawsze związany jest z obawami. Często mamy wątpliwości, czy przedstawiane przez sprzedawcę informacje są zgodne z prawdą. Teraz możemy to bezpłatnie sprawdzić. Wygląda na to, że era przekręcanych liczników dobiega końca.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło dwa serwisy internetowe, które umożliwiają bezpłatne, szybkie i łatwe sprawdzenie podstawowych informacji dotyczących pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Z usług mogą korzystać zarówno osoby planujące nabyć używane auto zarejestrowane w kraju, jak i komisy samochodowe, które mogą w ten sposób uwiarygodnić swoją ofertę i zdobyć większe zaufanie w oczach klienta.

Pierwszy z serwisów to Histora Pojazdu, dostępny pod adresem: www.historapojazdu.gov.pl. Na stronie należy wpisać podstawowe dane ewidencyjne pojazdu, którym jesteśmy zainteresowani. Wymagane są numery VIN i rejestracyjny oraz data pierwszej rejestracji pojazdu. Są to informacje, które powinniśmy bez problemu uzyskać od każdego sprzedawcy. Na podstawie wpisanych danych system zwraca informację dotyczącą pojazdu. Dowiemy się, czy auto ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz badania techniczne oraz jaki stan licznika został odnotowany przed diagnostę podczas badań technicznych. Dostępność tej informacji będzie z pewnością ważna dla wielu kupujących, ponieważ w praktyce bardzo ogranicza możliwość tzw. „przekręcenia licznika”. Dzięki usłudze można też sprawdzić liczbę dotychczasowych właścicieli pojazdu oraz jego dane techniczne, takie jak moc silnika i rodzaj paliwa, Dowiemy się też, czy samochód nie został oznaczony w ewidencji jako kradziony.

Drugi z serwisów, Bezpieczny Autobus (www.bezpiecznyautobus.gov.pl) to serwis, który ma na celu poprawę standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób. Dzięki usłudze szybko sprawdzimy informacje o autobusie lub autokarze, którym zamierzamy odbyć podróż, lub z którego korzystamy codziennie, dojeżdżając do pracy lub szkoły. Dzięki e-usludze dowiemy się, czy dany pojazd ma ważne ubezpiecznie OC oraz badania techniczne oraz czy nie został oznaczony jako kradziony, wyrejestrowany lub wycofany z ruchu. MSW zastrzega jednak, że serwis pozwala tylko na wstępną weryfikację tego, czy poruszanie się danym autobusem jest bezpieczne. Nie zastąpi on kontroli policji lub Inspekcji Ruchu Drogowego w sytuacjach, w których są one wskazane.

TEMATY
REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5208 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)