wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2017, 17:55

Trzecia  kolejka rozgrywek w okręgówce i trzeci komplet punktów Jezioraka Iława. W rozegranym dzisiaj przed własną publicznością spotkaniu drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego pokonała inny zespół z powiatu iławskiego, Ewingi Zalewo, 5:0. Kibiców Jezioraka na pewno może cieszyć nie tylko dziewięciopunktowy dorobek zespołu, ale i jego strzelecka dyspozycja. Łącznie w trzech meczach Jeziorak strzelił już swoim rywalom 14 bramek, tracąc tylko dwie.

Pierwsza połowa nie obfitowała jeszcze w to, co kibice lubią najbardziej, czyli gole – zespoły na przerwę schodziły z bezbramkowym remisem. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie. Dwukrotnie na listę strzelców Jezioraka wpisali się Wojciech Figurski i Łukasz Suchocki, a jedno trafienie dołożył Radosław Galas.

To trzecie z rzędu zwycięstwo Jezioraka Iława, który obejmuje lokatę lidera swojej klasy rozgrywkowej. Bez potknięcia gra dotychczas także Huragan II Morąg, ale wicelider ma nieco mniej korzystny bilans bramkowy.

Rywalem Jezioraka w czwartej kolejce zmagań będzie Kormoran Zwierzewo. Mecz ten drużyna z Iławy rozegra na wyjeździe 26 sierpnia.

Jeziorak Iława – Ewingi Zalewo 5:0 (0:0)

1:0 – Radosław Galas (54’)

2:0 – Łukasz Suchocki (75’)

3:0 – Wojciech Figurski (82’)

4:0 – Łukasz Suchocki (84’)

5:0 – Wojciech Figurski (90’)