REKLAMAMozart2
REKLAMADPK

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2017, 07:45

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Leszek Zemke. )

Dla naszego województwa aż do wieczora obowiązuje wydane przez IMGW-PIB ostrzeżenie przed burzami z gradem. Podobne alerty obowiązują w kilku innych regionach, w tym w województwach pomorskim i mazowieckim. Wszędzie są to ostrzeżenia pierwszego stopnia, czyli najniższe w trzystopniowej skali.

Pogodowy alert dla Warmii i Mazur został wydany dzisiaj rano i obowiązywać będzie do godziny 19:30.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad - informuje Maciej Maciejewski, synoptyk IMGW-PIB.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy to 85%.

Jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia, co oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

TEMATY pogoda
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2827 sekundy