REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2017, 10:37

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Zdjęcie ilustracyjne. )

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonej oraz zakaz nadużywania alkoholu – to środki zastosowane przez prokuratora wobec 48-letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoją partnerką.

Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce interwencji, okazało się, że 48-latek, znajdując się w stanie nietrzeźwości, wszczął awanturę ze swoją partnerką. Mężczyzna wyzywał kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. Ta w obawie o swoje życie poprosiła o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że 48-latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją partnerką, którą wyzywa, poniża, szarpie oraz grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 48-latka policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, ma nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonej oraz zakaz nadużywania alkoholu.

Za przestępstwo psychicznego i fizycznego znęcania się kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Iławie

TEMATY
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAMiasto
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMASkład opału
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9159 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)