REKLAMADPK

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2017, 12:02

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne.)

W sobotę 16 września 2017 r. na stadionie miejskim w Iławie odbędą się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego staną najlepsi zawodnicy i zawodniczki reprezentujący wszystkie powiaty Warmii i Mazur, a stawkę drużyn uzupełnią oczywiście obrońcy tytułu mistrzowskiego poprzedniej edycji zawodów. Łącznie w rywalizacji uczestniczyć będzie czterdzieści młodzieżowych drużyn pożarniczych w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców.

Zmagania drużyn rozpoczną się o godzinie 10:00, a pierwszą i zarazem najbardziej widowiskową konkurencją będzie ćwiczenie bojowe, w którym zawodnicy w wieku od 10 do 16 lat mają do wykonania określone zadania, pokonując przy tym kilka przeszkód. Oglądając tę część zmagań, zobaczyć będzie można między innymi szybkie i sprawne napełnianie wodą specjalnych nalewaków oraz wykonywanie skomplikowanych węzłów ratowniczych. Jako druga konkurencja rozegrany zostanie bieg sztafetowy, podczas którego zawodnicy będą musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale również umiejętnością wykonania różnych zadań związanych z pożarnictwem.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że z uwagi na wysoki poziom sportowy młodzieży reprezentującej powiat iławski, właściwą organizację i doskonałą atmosferę na trybunach iławskiego stadionu nasz powiat ma zaszczyt po raz drugi gościć najlepszych młodych strażaków Warmii i Mazur.

Powiatowe Zawody Drużyn Kategorii A i C

To nie koniec strażackich zmagań. Już w następny weekend 24 września również na płycie iławskiego stadionu rozegrane zostaną zawody powiatowe drużyn kategorii A i C, czyli dorosłych zawodników i zawodniczek zrzeszonych w Ochotniczych Strażach Pożarnych naszego powiatu.

Zawody rozpoczną się złożeniem meldunku o gotowości drużyn do zmagań pożarniczych, a uczestnikami będą zwycięzcy poszczególnych zawodów gminnych powiatu iławskiego.

Podczas rywalizacji w dwóch konkurencjach zobaczyć będzie można sprawianie pożarniczych linii wężowych – w konkurencji rozwinięcia bojowego. Zmagania, tak jak w przypadku drużyn młodzieżowych, zakończą się konkurencją sztafety pożarniczej z przeszkodami.

Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00 i potrwają około trzech godzin.

W imieniu organizatorów: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Zarządów Oddziałów Wojewódzkiego i Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz współorganizatora i gospodarza zawodów - Komendy Powiatowej PSP w Iławie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych i ciekawych strażackich zmagań na stadion miejski w Iławie.

Wstęp wolny.

Oficer Prasowy KP PSP w Iławie - kpt. Krzysztof Rutkowski

TEMATY
abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6574 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)