REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2017, 14:24 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Po wielu skargach mieszkańców oraz interwencji burmistrza Adama Żylińskiego spółka PKP S.A. zapowiada zmianę sposobu funkcjonowania znajdującej się w głównym holu iławskiego dworca windy. Dźwig będzie bardziej przyjazny dla korzystających z niej osób, głównie niepełnosprawnych i starszych, a także prowadzących wózki dziecięce albo dźwigających ciężkie bagaże. Wkrótce nie trzeba już będzie, tak jak ma to miejsce obecnie, wzywać pracownika ochrony, by ten uruchomił windę. 

W sprawie na prośbę mieszkańców burmistrz Adam Żyliński interweniował w lipcu tego roku. Poznaliśmy już odpowiedź spółki PKP S.A., która do postulatów podróżnych i lokalnego samorządu ustosunkowała się pozytywnie. 

- PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami przeprasza za zaistniałą sytuację - pisze w tej korespondencji Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Eksploatacji Adam Neumann. - Tak jak Państwo wspominali, w chwili obecnej do korzystania z windy niezbędna jest pomoc ochroniarza, który posiada większą ilość obowiązków i często jest nieobecny przy platformie dźwigowej. Po wysłuchaniu wielu skarg i opinii mieszkańców oraz władz Iławy zamierzamy zmienić sposób funkcjonowania windy dla niepełnosprawnych na urządzenie samoobsługowe. W najbliższym czasie uruchomimy procedurę zmiany charakteru funkcjonowania windy typu CIBES A5000. Po konsultacjach z wykonawcą informujemy, że dźwig nie wymaga osoby obsługującej, stacyjka służyła tylko do blokady wezwań na życzenie klienta. Aby dźwig mogły użytkować wszystkie zainteresowane osoby, wystarczy przekręcić stacyjkę w położenie załącz, wyjąć kluczyk i już jest przystosowany do samoobsługi. Urządzenie wyposażone jest standardowo w system łączności, który występuje w dokumentacji rejestracyjnej. System naniesiony jest w schemacie elektrycznym, zatem w najbliższym czasie podłączona zostanie linia telefoniczna, aby monitorować i informować o zagrożeniach.

Nowy system funkcjonowania windy może zacząć obowiązywać już w październiku. Na tym jednak problemy związane z korzystaniem z dworca Iława Główna się nie kończą. Teraz Urząd Miasta w Iławie, również po zgłoszeniach od podróżnych, podejmuje starania o to, by windy pojawiły się w tunelu. Obecnie znajdują się tam tylko platformy dla osób niepełnosprawnych. Winda byłaby udogodnieniem zarówno dla nich, jak i innych użytkowników, np. podróżnych z dużym bagażem.

Fot. Info Iława. 

REKLAMAszkoła ciechanow

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xgrzesio 2 9 miesięcy temu

    Co z tego skoro na peron osoba niepełnosprawna i tak samodzielnie się nie dostanie. No ale zawsze to jakiś mały krok.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Aneta 1 9 miesięcy temu

    Nareszcie! Jeszcze bankomat można by postawić na dworcu lub w okolicy, bo nie ma żadnego w pobliżu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2618 sekundy