REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 września 2017, 13:37 komentarzy 17

(Fot. Archiwum własne.)

Ten przejazd kolejowy spowodował już niejedno spóźnienie do pracy, a przedłużające się oczekiwanie na przejazd pociągu setki kierowców przypłaciło zszarganymi nerwami. Czy wielki błąd, jakim jest niewątpliwie brak wiaduktu na drodze wylotowej z Iławy w kierunku Kisielic, jeszcze można naprawić? Tak uważają Senator RP Bogusława Orzechowska i Starosta Iławski Marek Polański, którzy w tej sprawie połączyli siły i interweniują w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.  Nieoficjalnie słyszymy o dużym optymizmie w tej sprawie. 

Mało który problem rozpala wśród lokalnych użytkowników dróg takie emocje, jak ma to miejsce w przypadku słynnego przejazdu kolejowego na drodze krajowej nr 16 z Iławy w kierunku Kisielic. Za opuszczonymi szlabanami można tu nieraz utknąć nawet na 20 minut i dłużej. Absurd, jakim jest brak wiaduktu w tym miejscu, podczas gdy takie obiekty, w ramach modernizacji linii kolejowej E 65, budowano w ciągu o wiele mniej ruchliwych dróg i na terenach wiejskich, był przedmiotem lawiny skarg kierowców. Czy coś ma jeszcze szansę się w tej kwestii zmienić? Tak - potrzeba budowy wiaduktu jest przedmiotem interwencji Senator RP Bogusławy Orzechowskiej i Starosty Iławskiego Marka Polańskiego. W kwietniu tego roku, na prośbę starosty, senator obiecała interwencję w tej kwestii w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Na połowę października planowane jest poświęcone tej sprawie spotkanie Bogusławy Orzechowskiej i Marka Polańskiego z podsekretarzem stanu w tym resorcie Andrzejem Bittelem. 

Z korespondencji, jaką jeszcze wcześniej, w listopadzie 2016 roku senator Orzechowska prowadziła z urzędnikiem, dowiadujemy się ponadto, z jakiego powodu wiadukt kolejowy w ciągu drogi krajowej nr 16 nie powstał przy okazji ogromnej modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Warszawa-Gdynia.

- Na etapie opracowywania dokumentacji projektowej dla projektu "Modernizacja linii kolejowej E 65 na odcinku Warszawa-Gdynia - obszar LCS Iława, LCS Malbork w 2008 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie przekazała informację o planowanej budowie południowej obwodnicy miasta Iławy w ciągu drogi krajowej nr 16 bez skrzyżowania w jednym poziomie z linią kolejową. Biorąc pod uwagę powyższą informację o planowanym nowym przebiegu obwodnicy, w oparciu o analizę przewidywanych i możliwych do osiągnięcia parametrów ruchu kolejowego w rejonie przejazdu kategorii A w km 212,705 linii E 65 Warszawa-Gdynia ustalono, że pozostawienie skrzyżowania w jednym poziomie jest rozwiązaniem wystarczającym, a ewentualna przebudowa nie znajduje odpowiedniego uzasadnienia - czytamy w piśmie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Ostatecznie, jak wiadomo, nie powstała jednak ani biegnąca w ciągu krajowej "szesnastki", omijająca miasto od południa obwodnica, ani wiadukt kolejowy. Czy ten błąd zostanie naprawiony? Nieoficjalnie słyszymy o ogromnej szansie i dużym optymizmie. Więcej konkretów poznamy w połowie października, po spotkaniu senator Bogusławy Orzechowskiej i starosty Marka Polańskiego z Andrzejem Bittelem.

TEMATY inwestycje
REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~prosto 17 ponad rok temuocena: 100% 

  Iławskie władze zacofanie do kwadratu!!! Kościół się NIE ZGODZIŁ na ten przejazd dołem pod torami przy kościele. (...) z tymi dziadkami burmistrzami! Wiocha wiocha i jeszcze raz wiocha. To że ktoś złotoustne gadki zapala nie znaczy że jest nowoczesnym zarządcą. Potrzebujemy takiego

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bąk 16 ponad rok temuocena: 0% 

  Te komentarze to chyba PiS-owskie trolle piszą po złotówce za 1.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 15 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak sobie myślę, tylu było z poprzedniej ekipy rządzącej "mędrców" parlamentarnych, minister-nawet jeden- i NIC, i NIC, i NIC... a tu kobieta, zatrzęsła sprawą, nawet nie aktualne władze samorządowe Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gościu 14 ponad rok temuocena: 100% 

  Anka zapomniała napisać, że tym Parlamentarzystą jest senator RP Bogusława Orzechowska. Wiem, że jeździ razem ze zwykłymi ludźmi do Ministerstw. Tak było ze sprawą Nipkowia i Jawt, ..... Żeby tylko do ludzi dotarło jak oddanego człowieka ma Iława.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anka 13 ponad rok temuocena: 100% 

  Tubylcu, Iława dopiero od ponad roku ma PRAWDZIWEGO Parlamentarzystę a Ostróda od lat ma Parlamentarzystę PiS. Ale nie martw się Iława zawsze wygrywa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 12 ponad rok temuocena: 80% 

  P.S. juz wiecie na kogo glosowac w najblizszych wyborach samorzadowych na burmistrza:) na jesieni czas odeslac do glebokich jaskin te stare nic nie robiace wylacznie ryczace niedzwiedzie bez pomyslu i wizji. Czas najwyzszy zeby ilawa zaczela sie rozwijac jak sasiednie miasta powiatowe bo jak tak dalej pojdzie to nawet NNM nas przegoni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Jak to jest mozliwe ze ostroda wywalils grube miliony na wybudowabie petli laczacych krajowki a ilawa nie potrafi zbudowac dwoch banalnych wiaduktow jednego na wylocie do kisielic drugiego na wyszynskiego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wulkan spokoju 10 ponad rok temuocena: 75% 

  Kotek może i Pani Senator dużo szumu robi ale działa przy tym. No wiesz przecież sama nie weźmie się za budowę wiaduktu:) no chyba że lubi. Oczywiście załatwienie spotkania o niczym jeszcze nie przesadza ale to jest jakiś krok. Czy ktoś z włodarzy o tym pomyślał? Nikt przez tyle lat nic nie zrobił w tej kwestii a kobitka się stara. Nie głosowałem na nią i teraz powiem szczerze że załuje bo gdzie się nie obejrze to wszyscy ją chwalą, że babka ciśnie i zawsze staje po stronie obywateli. Poczekamy zobaczymy. Ważne że się ktoś zaczął iławą interesować a nie pozostawił samą sobie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 9 ponad rok temu

  Szkoda tylko, że osamotniona jest w tych działaniach. Gdzie jest Babalski i Krasulski?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kotek 8 ponad rok temuocena: 63% 

  Pani Senator dużo szumu robi, ale konkretnych efektów brak. Załatwienie spotkania o niczym jeszcze nie przesadza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anka 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Iławiaczku, masz rację , był poseł poprzednich rządów, która przekreśliły wiadukt, był też minister poprzedniej frakcji rządzącej, a tylko Pani Senator Orzechowska dostrzegła problem setek ludzi. O ile wiem, działa do skutku. Nawet Starostwo stanęło na wysokości zadania i doceniło ODDANIE dla Iławy Pani Senator.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~null 6 ponad rok temuocena: 36% 

  tam akurat wiadukt potrzebny? po co?zadnego zagrozenia jak na wyszynskiego gdzie jak ktos by pomyslal to by sie dalo.Tylko po co myslec,wystarczy wyrzucic pieniadze w bloto jak i na inwestycje stadionu LA komu nikomu nie jest potrzebny.Ja sie zastanawiam czy ci ludzie maja mozgi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DjWaldi 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Ojj zbliżają się wybory. Czuć to już na odległość. Cytując przedmówcę marek wziął sie do roboty. Senatorka Orzechowska musi wziąć sprawę w swoje ręce dobrze że zadeklarowała pomoc. Mi pomogła i sprawę ruszyła. Orzechowska jest specjalistą od dróg, ponoć dzięki niej zasypali dziury obok monopolowego Rondo - a nie mogłem się doprosic o pomoc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rygor 4 ponad rok temuocena: 90% 

  w końcu niegramotny Marek wziął się do jakiejś roboty!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edytka 3 ponad rok temuocena: 89% 

  Panie Antoni, Dajcie działać Pani Senator. A Pan Polański to będzie na spotkaniu w charakterze kogo? Iławiaczek z przyjemnością bym z Tobą pojechał i z Senator Orzechowską. Fakt faktem, działa dla powiatu. A może pójdziemy do Orzechowskiej i przedstawimy jej plan odnośnie wiaduktu na wyszynskiego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antoni mieszkaniec 2 ponad rok temuocena: 80% 

  Miejmy nadzieję, że i na przejazd w środku miasta Iławy też nie jest za późno? Proszę mieszkańców jak i wszystkich o opinie czy wiadukt na ul. Wyszyńskiego przy białym kościele jest potrzebny > !!!?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiaczek 1 ponad rok temuocena: 89% 

  Kurde, super!!! Wszystkim musi w naszym powiecie zająć się Pani Senator z PiS, bo inaczej nikt się nie rusza! Zobaczcie Mieszkańcy! Tyle lat stawali okoniem do pomocy. Mieliśmy Ministra i Posła i nic kompletnie nic nie zrobili. Pani Senator podjęła interwencje. Kobieta się stara. Walczy z machiną urzędasów. W suszu też ostro działała. Wszyscy tylko obiecują...... Chciałbym podziękować za interwencje. Moge jechać z Wami do Ministra?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd2
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6097 sekundy