REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2017, 10:28 komentarzy 10

W przyszłym roku ruszy realizacja nowego rządowego programu, tym razem o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Miejscowości w Polsce, zwłaszcza te niewielkie, gdzie dostęp do takiej infrastruktury jest ograniczony, mają szansę na atrakcyjny obiekt o nazwie... OSA - Otwarta Strefa Aktywności. Gdzie, Waszym zdaniem, OSY powinny powstać w powiecie iławskim? Piszcie w komentarzach!

OSA to nowy rządowy program dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w całym kraju. 

- Według badań, przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. OSA to odpowiedź na to zapotrzebowanie. W ramach programu będzie można otrzymać dofinansowanie na budowę stref w dwóch wariantach - informuje resort sportu. 

W wariancie podstawowym, wycenianym na 50 tysięcy złotych, OSA składać się będzie z siłowni plenerowej i strefy relaksu. Wyceniany na dwukrotnie większą kwotę wariant rozszerzony to z kolei siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw oraz ogrodzenie terenu wraz z zagospodarowaniem zieleni. 

W ramach projektu takich ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin i wszystkich pokoleń w całej Polsce może powstać nawet 3 tysiące. Szansę na OSĘ ma zatem każda polska gmina. Gdzie w naszych okolicach OSY są potrzebne najbardziej? Zapraszamy do komentowania. Warto też sprawdzić, czy i na jaką lokalizację wnioski złożą uprawnione do tego podmioty. To jednostki samorządu terytorialnego, ale też stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie mieszkaniowe. Nabór wniosków ma ruszyć w styczniu 2018 roku. 

BYŁY ORLIKI, TERAZ BĘDĄ OSY. PRZYKŁADOWE WIZUALIZACJE OTWARTYCH STREF AKTYWNOŚCI (źródło: materiały Ministerstwa Sportu i Turystyki):
 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAszkoła ciechanow

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Adam 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Fajna sprawa mam nadzieje ze radni tym razem wybiorą bardziej profesjonalne siłownie niż te które są teraz.np. siłownie hydrauliczne fajnie tez by było zrobić siłownie dla ludzi niepełnosprawnych bo takich u nas brak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xgrzesio 9 9 miesięcy temu

  Osiedle Lubawskie, teren po starym placu zabaw. Osiedle Ostródzkie, po stronie domków jednorodzinnych. Tam chyba wogóle nie ma placu zabaw.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Dopisuję się do pytania o centralny i duży plac zabaw. Ten projekt zajął drugie miejsce w budżecie obywatelskim i wg obietnic burmistrza miał powstać... A tu kompletna cisza. Poniżej napisano o Pasłęku, małym miasteczku które myśli o rodzinach z dziećmi. Plac zabaw mają wspaniały.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniaw 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

  A ja się pytam kolejny raz - co z tym placem zabaw, który byl obiecywany przez burmistrza?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Slaw 6 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Proponuje na wyspie mlynskiej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ćwiczący 5 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Te przyrządy do ćwiczeń są bezużyteczne dla emerytów się nadają, ale emeryci nie ćwiczą bo im się nie chce. Koło dzikiej plaży są i mało kto ćwiczy. Zróbcie sensowne drążki do podciąganie na różnych wysokościach, liny do ćwiczenia balansu, kulka gimnastyczne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Proponowałbym zajrzeć do Pasłęka. Mała mieścina, a płac zabaw jaki wybudowano daje naprawdę powód do wstydu miastu takiemu jak Iława. Rewelacja, a u nas przy dzikiej zrobiono coś na odczepnego, gdzie nawet z wózkiem trudno wejść, do tego połowa obiektów wręcz zagraża bezpieczeństwu dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Bez porządnego monitoringu tego typu obiekty znając życie będą niszczone przez zidiociałe bandy pijanej młodzieży...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilavia 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  W samej Iławie też obiektu tego typu z prawdziwego zdarzenia nie ma...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  W Nowej Wsi by się przydało!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAMartex
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3952 sekundy