REKLAMABlu2

Pisarz, podróżnik i wirtuoz w jednym – autor 22 książek, a przy tym miłośnik i znawca popkultury oraz muzyki rockowej. Jeden gatunek literacki to dla niego za mało… przygotuj się na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, osobą, która na co dzień przebywa z demonami. Na spotkanie 6 października o godz. 18:00 zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie.

Kim jest Jakub Ćwiek?

W Wikipedii czytamy: „polski pisarz, publicysta i konferansjer, działacz fandomu. Urodzony w Opolu, wychowany w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasów studiów członek Śląskiego Klubu Fantastyki. Debiutował literacko w 2005 roku.” Tyle Wikipedia – kim jest więc Jakub Ćwiek?

Jakub Ćwiek jest przede wszystkim bestsellerowym pisarzem młodego pokolenia, specjalizującym się w fantastyce. Znany z zamiłowania do popkultury, klasycznego rocka i komiksów. Podczas pracy nad powieścią Ciemność płonie przez pół roku mieszkał na katowickim dworcu. Teksty Jakuba Ćwieka doczekały się adaptacji teatralnych, LARP-owych, teledysków, słuchowisk, komiksu, gry karcianej, dwóch filmów krótkometrażowych oraz serii koszulek. Jest autorem 22 książek, opowiadań, artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Stworzone przez Ćwieka uniwersa to te, które poznajemy w Kłamcy, Chłopcach i Dreszczu.

A zatem kim jest Jakub Ćwiek? Czytając wypowiedzi Ćwieka i słuchając jego wywiadów, trudno jednoznacznie go zaszufladkować – podobnie jak jego książki i bohaterów.

6 października odkryj, kim i jaki jest Jakub Ćwiek.

Wejściówki na spotkanie można odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie, ul. Jagiellończyka 3 lub w Filii Nr 2, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26a.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki; spotkanie autorskie odbędzie się w ramach Programu Dyskusyjne Kluby Książki.
 

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMAMartex
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2856 sekundy