REKLAMAMozart2
Partner
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2017, 12:11 komentarzy 3
Spływająca woda opadowa i awaria urządzeń służących do jej odprowadzania doprowadziły do zalania tunelu pod wiaduktem w Ząbrowie oraz drogi dojazdowej do tego obiektu. 

Spływająca woda opadowa i awaria urządzeń służących do jej odprowadzania doprowadziły do zalania tunelu pod wiaduktem w Ząbrowie oraz drogi dojazdowej do tego obiektu.  (Fot. Czytelnik/nadesłane.)

Już pod koniec września pisaliśmy o zalaniu przez wodę tunelu pod jednym z wiaduktów kolejowych w Ząbrowie w gminie Iława oraz drogi dojazdowej do tego obiektu. Sytuacja jednak, zamiast się poprawiać, jest coraz gorsza. Ilustrują to zdjęcia z miejsca wykonane i nadesłane nam wczoraj przez mieszkańca okolic. Po zbadaniu tematu okazało się, że tunel jest wyposażony w niezbędne urządzenia służące do odprowadzania wody, a jedną z przyczyn zalania, obok intensywnych opadów, jest awaria tych urządzeń. Naprawy pozostają w gestii zarządcy infrastruktury, spółki PKP PLK. 

Nadesłane nam zdjęcia zostały wykonane we wtorek, 3 października. Wody wydaje się cały czas przybywać. 

- Czy ktoś w tej sprawie działa? - pyta internauta, mieszkaniec okolic. - Na razie codziennie przyjeżdżają SOK-iści, ale tylko popatrzą i odjeżdżają.

Pytania w pierwszej kolejności skierowaliśmy do Urzędu Gminy w Iławie. 

- Zalany tunel pod linią kolejową należy do PKP i do zarządcy linii kolejowej należy utrzymanie tego obiektu w należytym stanie technicznym i bieżące utrzymanie - odpowiedział nam Krzysztof Portjanko, kierownik referatu techniczno- inwestycyjnego urzędu. - Do samego tunelu dochodzi droga gminna. Tunel wyposażony jest w niezbędne urządzenia służące odprowadzeniu wód opadowych, jednak w wyniku bardzo intensywnych opadów deszczu w ostatnim okresie oraz awarii tych urządzeń nastąpiło zalanie tunelu. W chwili obecnej PKP prowadzi prace zmierzające do odpompowania wody oraz oddania tunelu do użytkowania, jednak ze względu na bardzo dużą ilość wody niezbędny jest specjalistyczny sprzęt.

Kolejowa spółka zarządzająca wskazaną infrastrukturą to, jak sprawdziliśmy PKP PLK. Skierowaliśmy tam pytania dotyczące przewidywanego terminu usunięcia awarii i odpompowania wody. Odpowiedzi spodziewamy się w ciągu kilku najbliższych dni i przekażemy ją zainteresowanym czytelnikom na portalu. 

Fot. Czytelnik/nadesłane. Spływająca woda opadowa i awaria urządzeń służących do jej odprowadzania doprowadziły do zalania tunelu pod wiaduktem w Ząbrowie oraz drogi dojazdowej do tego obiektu. 

REKLAMAsklep2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Roman 3 9 miesięcy temu

  Fajnie, wiosną żabki będą miały gdzie pływać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaro 2 9 miesięcy temu

  zarybimy i będzie niezłe łowisko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sportowiec 1 9 miesięcy temu

  Bedzie extra lodowisko :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4336 sekundy