REKLAMAEscape Room
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2017, 09:02 komentarzy 22
6 października na placu budowy przy Biskupskiej - założono już plandekę hali lodowiska.

6 października na placu budowy przy Biskupskiej - założono już plandekę hali lodowiska. (Fot. Info Iława.)

Zdjęcia z placu budowy przy ulicy Biskupskiej w Iławie nie pozostawiają wątpliwości co do sprawnego postępu prac przy realizacji miejskiej inwestycji, w ramach której powstanie nowy sportowy kompleks. Lodowisko i skatepark właśnie "wyszły z ziemi". 

Można już oglądać konstrukcję hali pierwszego z obiektów, kształtu nabiera także skatepark o nazwie Young Spot, zwycięski projekt pierwszej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Termin zakończenia realizacji inwestycji sprecyzowany został na 30 listopada tego roku. Wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm BULLAIT z Elbląga (lider konsorcjum), WM International z Krakowa i LODOWISKA Hanna Starzyk z Nowego Miasta.

Stworzenie nowego sportowego kompleksu, gdzie będzie można jeździć na łyżwach, a na drugim obiekcie - deskorolkach, rolkach i rowerach BMX pochłonie 3 mln 75 tysięcy złotych. 

Wizyta na placu budowy przy ulicy Biskupskiej w Iławie - postęp prac według stanu na 5 października (fot. Info Iława): 

REKLAMAszkoła ciechanow

22Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~scr 22 4 miesiące temuocena: 100% 

  Są zdecydowanie większe problemy i miejsca gdzie powinny być przeznaczone pieniądze z budżetu - paniczu z ratusza, tym bardziej, że Pan na te pieniądze nie zapracował - bo co Pan zrobił żeby one w budżecie były? Przypomnieć Panu wcześniejsze kadencje kiedy pieniądze dla Iławy leżały na ulicy tylko Pan nie umiał ich podnieść albo się bał kolesi lub był zwyczajnie ekonomicznie tępy albo leniwy, osobiście myślę, że wszystkiego po trochę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~scr 21 4 miesiące temuocena: 100% 

  Najpierw trzeba pomyśleć o miejscach pracy. A włodarz zachowuje się jak ktoś komu łatwo przyszły pieniądze i wydał je na bzdety. Można się bawić i wydawać kasę na fanaberie, owszem, ale najpierw trzeba mieć gdzie zarabiać pieniądze. Ponad 3 mln. - proponuję jeb..... się w ten pusty łeb.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jagna 20 8 miesięcy temu

  Dlaczego są ludzie którzy zamiast się cieszyć to ze wszystkiego robią problem? Nigdy tego nie zrozumiem....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianka 19 9 miesięcy temu

  do czołgisty - na jeziorze to pan pozwoli własnym dzieciom jezdzić, ja swoim nie pozwolę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gabrysia 18 9 miesięcy temuocena: 17% 

  Ja już to pisałam i nie będę się powtarzać. Dla mnie ten young spot to bezsens. Pozbierali głosy w szkołach, nagadali dzieciakom, że to będzie fajne a nikt z tego i tak nie będzie korzystał prócz dwudziestu fanatyków deskorolki. Takie przedsięwzięcia powinny być dla całej Iławy a nie dla garstki młodzieży.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 17 8 miesięcy temu

  Mam dwóch nastolatków w domu, oni naprawdę nie maja gdzie się podziać z rowerami i deskami, wszędzie byli przeganiani (np. plac przy galerii itp.), więc nie pisz kobieto takich bzdur!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kojo 16 9 miesięcy temu

  Do czołgisty Trochę mrozu powiada pan, kiedy ostatnio była porządna zima z mrozem? Te kilka dni co pomrozi to na lodowisko za mało

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xgrzesio 15 9 miesięcy temu

  No to zlikwidujmy piłkę nożną w Iławie, zamknijmy basen, zrezygnujmy ze Złotej Tarki, bo przecież cała Iława nie gra w piłkę, nie wszyscy korzystają z pływalni, nie każdy lubi jazz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czołgista 14 9 miesięcy temu

  pani pewno stara już i nie modna. Lodowisko to się podoba, bo mnie to zbytek jak na Iławę, która na wodą leży. Wystarczy trochę mrozu i juz darmowe mamy lodowisko. Wie pani ile głosów za to burmistrz zgarnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 13 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Dobry przykład takiej drogi piaskowej to okolice Szeptyckiego i Jagielończyka. Jak latem wieje, to ludzie mają piach na balkonach nawet na ostatnich piętrach, a co dopiero na parterach. Centrum miasta. Wstyd albo ten chodnik przy ulicy Jagielończyka, że można obcasy połamać. Kobiety z dziećmi w wózkach chodzą drogą z obawy że jak jadą chodnikiem, to im dziecko z wózka może wypaść. Żenada !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xgrzesio 12 9 miesięcy temu

  Ale burmistrz tam nie mieszka więc ma to w głębokim poważaniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 11 9 miesięcy temuocena: 100% 

  A ja jestem za tym zeby poprawiac drogi w ilawie. Sa takie miejsca gdzie sie po piaskowych drogach jezdzi. Ja mam do siebie 700m po piasku. W lato to katastrofa. Matka z dzieckiem w wozku idzie na spacer a jak obok ktos busem przejedzie to nie ma czym oddychac. I to nie jest nowe osiedle tylko jedna z najstarszych drog niedaleko centrum

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żelazny 10 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Tys jest bardzo mądry chłop. Nie należy popierać szaleństwa szalonych pomysłów dziwnych parków dla oszalałej młodzieży, a tym bardziej lodowiska i to krytego. Jeśli młodzież chce sportu to w Iławie ma mnóstwa sekcji do piłkarskiej po taneczną. Nikt u nas w Iławie nie uprawiał łyżwiarstwa. Zapytajcie Burmistrza ile będzie kosztowało utrzymanie lodowiska przez 5 miesięcy już samego lodu przy temperaturze +10 C. Ile to pożre rocznie prądu, kolejne generowanie wydatków niepotrzebnych. Masz racje ludzie topią się zanim dojdą do domów po deszczu, ile ulic czeka na naprawę, ale nie, bo ważniejsze jest lodowisko czy jakiś idiotyczny sport dla dzikich. Zbiera się paru łebków i burmistrzowi kiele tyłka robi, na czele z taką jedna radną której śniło się lodowisko. Czytajcie w gazetach to wiecie o którą babę idzie. Ona cięgiem tylko o tym na sesjach ich gadała. w gazetach to wyczytałem waszych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sh 9 9 miesięcy temu

  ile ten namiot i kawałek betonu ma kosztować???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bhp 8 9 miesięcy temu

  dokładnie zdjęcie nr 6

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żelazny 7 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Niech mi ktoś na Burmistrza odważy się rękę podnieść ? Najszybsza od zatwierdzenia przez radnych inwestycja rośnie jak na drożdżach. Ale najwięcej narzekających na zmiany w Iławie będzie wśród tych którzy pierwsi ustawia się w kolejce by poszaleć pod dachem na łyżwach. Burmistrz byle pikników nie urządza, a takie które są inspiracją do poodejmowania przez młodzież życiowych decyzji. Nauka lotnictwo...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czołgista 6 9 miesięcy temu

  A moze te lodowisko nie jest tak ważnym projektem by go w ekspresowym tempie realizować. Inne radnych interpelacje wręcz czekają, ni e lata, a ze 3 kadencje. Czy w ogóle warto było lodowisko budować. Wedle wielu Iławian tylko modą, jak 20 lat temu na baseny, choć baseny ważniejsze o 1000 % od lodowiska są. Zobaczcie jak ostro idzie projekt do przodu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xgrzesio 5 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Tu nie chodzi o to co się buduje tylko, że nie realizuje się tego co było w założeniach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy głosowali na coś innego. Natomiast władza ich olała i nie realizuje tego projektu. Zniszczyła pierwotne założenia IBO i realizuje swoje pomysły. A wszystko przez to, że nie wygrał jedyny i słuszny projekt IBO promowany przez Pana burmistrza. Szkoda, że władza nie potraktowała poważnie tych młodych ludzi, którzy włożyli wiele pracy i serca w ten projekt. Zastanawiam się czy w naszym mieście pomysł budżetu obywatelskiego ma sens. Skoro jest tylko fasadą. Władza i tak zrobi co zechce. Oczywiście nie mam nic przeciwko budowie lodowiska. Ale powinno być zbudowane przy okazji innego budżetu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dathan 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Czyżby? Polecam przyjrzeć się pierwotnej wersji projektu IBO Young Spot (który wg naszych kochanych władz został uznany za źle wyceniony i wg nich powinien kosztować więcej niż jakikolwiek inny tego typu projekt w Polsce), a nawet projektowi zasugerowanemu przez samych polityków. Oba są kompletnie inne od tego, co tu widzimy (odnoszę się do "skateparku", którym Young Spot być nie miał). To już nawet nie tyle pogarda wobec osób głosujących w budżecie obywatelskim, co zwykły cyrk. My nie narzekamy na zmiany. Krytykujemy żenująco niski, nieprofesjonalny poziom podejścia do tych zmian. Ale o tym już nikt nie odważy się powiedzieć...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PIP 3 9 miesięcy temu

  szczególnie zdjęcie 6 nadaje się do Państwowej Inspekcji Pracy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miska 2 9 miesięcy temu

  trochę słabe bhp na tej budowie...........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 1 9 miesięcy temuocena: 50% 

  A co cie obchodzi BHP!!! Ty tam pracujesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3245 sekundy