REKLAMAMozart2
REKLAMAImage
Nagrodę za zajęcie 8. miejsca w konkursie odebrał sołtys Ząbrowa Roman Piękos (na zdjęciu pierwszy po prawej) wraz z delegacją.

Nagrodę za zajęcie 8. miejsca w konkursie odebrał sołtys Ząbrowa Roman Piękos (na zdjęciu pierwszy po prawej) wraz z delegacją. (Fot. Gmina Iława.)

Ząbrowo w gminie Iława zostało laureatem 22. edycji konkursu „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”. Nagrodę za zajęcie 8. miejsca w tym konkursie odebrał wczoraj (4 października) sołtys miejscowości Roman Piękos wraz z delegacją. 

Celem konkursu jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego miejscowości leżących w gminach należących do Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 18 gmin. Każda gmina mogła zgłosić do konkursu jedną wieś. 

- W Ząbrowie powstał nowy parking, tablica informacyjna z planem miejscowości oraz zostały zasadzone nowe krzewy i rośliny - uzasadnia wybór reprezentanta Robert Jankowski z Urzędu Gminy w Iławie. - Udział w tego typu konkursach jest bardzo ważny. Pokazuje, że dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu mieszkańców można upiększyć swoją miejscowość i kreować lepszy wizerunek wsi. Jest to również doskonała okazja do integracji i aktywizacji jej mieszkańców - dodaje urzędnik. 

Organizatorami konkursu byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Agencja Nieruchomości Rolnych – oddział terenowy w Olsztynie,  Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.

Ząbrowo w gminie Iława zostało laureatem konkursu "Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017" (fot. Gmina Iława).

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAMartex
REKLAMAnotus2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2935 sekundy