REKLAMAMozart2
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2017, 09:30 komentarzy 6
Nikola Walasiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Goryniu, została laureatką okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu

Nikola Walasiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Goryniu, została laureatką okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu "List do taty" organizowanego przez Senat RP. (Fot. Urząd Miejski w Kisielicach.)

Nikola Walasiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Goryniu, została laureatką okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu "List do taty" organizowanego przez Senat RP. Dziewczynka, pisząc do sprawującego nad nią opiekę dziadka, wzruszyła konkursowe jury, przelewając na papier swoje uczucia i przywiązanie. 

- Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która może mieć formę listu do ojca - informuje organizator konkursu, Senat RP.

Nikola Walasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Goryniu napisała do sprawującego nad nią opiekę dziadka. Napisała pięknie i wzruszająco. Treść prac nie została upubliczniona, ale wiadomo, że jurorom konkursu zakręciła się łezka w oku. Dziewczynka została laureatką okręgowego etapu konkursu. 

Z tej okazji 5 października Senator RP Bogusława Orzechowska (PiS) odwiedziła szkołę w Goryniu. Nikola i jej nauczycielka otrzymały dyplomy uznania, dla wszystkich uczestników spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku. 

- Dzieci są uczciwe, prawdomówne, szczere, my - dorośli, możemy się od nich wiele nauczyć - komentuje Bogusława Orzechowska. - Nikola przelała w formie listu swoje uczucia, widać, że list napisała samodzielnie i jest on wyrazem jej najszczerszego przywiązania do opiekuna. Ze wszystkich listów ten wzruszył mnie najbardziej - nie ukrywa senator. 

Nikola i jej dziadek otrzymali też zaproszenie do Warszawy, gdzie 18 października odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu ogólnopolskim. Dziewczynka wraz z opiekunem będą również mieli okazję zwiedzić senat i wybrać się do słynnego Centrum Nauki Kopernik.  

W spotkaniu w szkole w Goryniu uczestniczył też burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. 

- Złożyłem na ręce Pani Bogusławy kwiaty, dziękując za wizytę w naszej gminie, natomiast wyróżnionej uczennicy przekazałem prezent w postaci pluszowego misia - relacjonuje. - Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów nastąpiła krótka rozmowa maluchów z gościem. Po spotkaniu Pani Senator poprosiła, żebym pokazał jej (jak sama to ujęła) słynną na całą Polskę gumową drogę. Droga z warstwą antypoślizgową zrobiła wrażenie, szczególnie wtedy, kiedy okazało się, że jest kilkukrotnie tańsza od innych nawierzchni.

Dziewczynka odebrała dyplom uznania podczas zorganizowanego w szkole w Goryniu spotkania z udziałem senator Bogusławy Orzechowskiej oraz burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka (fot. Urząd Miejski w Kisielicach).

REKLAMAsklep2

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Helena O. 6 9 miesięcy temuocena: 67% 

  MchK , tak raczej złośliwie, ale kto wie ? W Kisielicach mamy bardzo dobrego burmistrza i z kim by nie rozmawiać to tak uważa. Nie chcemy go wcale oddawac do Warszawy, więc proszę mu nie wróżyć takiej przyszłości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MchK 5 9 miesięcy temuocena: 33% 

  Kolejny sukces Pana Burmistrza Rafała Ryszczuka! Widać teraz, że nawet dzieci nie rodzą się już upośledzone, jak dawniej i Pani Senator do niego przyjeżdża, bo poznać takiego mądrego i dobrego człowieka to nawet dla niej zaszczyt. Niech się święci imię Pana Burmistrza Rafała Ryszczuka przyszłego Prezydenta Polski!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agata 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Podziękowania dla Pani Senator , która pomaga nie tylko dorosłym ale docenia także serca małych Polaków sprawiając im wielką radość. A Nikoli życzymy wygranej w Warszawie i pełnego wrażeń pobytu w Stolicy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  To wielki zaszczyt dla naszego Województwa, że mieszka z nami tak wspaniałe Dziecko. Kochana Nikolu, dziękujemy Ci i życzymy miłego pobytu w Warszawie-w Senacie oraz wygranej na szczeblu centralnym. Podziękowania także dla Pani Senator.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marysia 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Gratulacje dla Laureatki! Wspaniała inicjatywa Pani Bogusi naszej senatorki! Prawdziwa ofiarna kobieta. Zawsze uniżona. Dziękujemy buziaki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kostrzewa 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  wspaniała dziewczynka, szkoda, że musi pisać do dziadka a nie do taty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMAMartex
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2956 sekundy