REKLAMADDD
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2017, 11:36 komentarzy 1

(Fot. Archiwum Policji.)

Policjanci z Susza wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko 24-latkowi. Okazało się, że mężczyzna wyłudził świadczenie rentowe. Straty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tego tytułu to ponad 5 000 złotych. 

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkaniec Susza, który pobierał comiesięczne świadczenie rentowe, nie poinformował Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o tym, że przerwał naukę w jednym z okolicznych liceów. Kiedy pracownik ZUS-u zorientował się, że mieszkaniec Susza bezprawnie wyłudza pieniądze, o wszystkim poinformował funkcjonariuszy.

Policjanci przeprowadzili postępowanie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu wyłudzenia świadczenia rentowego poprzez wprowadzenie w błąd instytucji co do faktu kontynuowania nauki. W konsekwencji Zakład Ubezpieczeń Społecznych poniósł straty w wysokości ponad 5 000 złotych.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet to 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem.

KPP w Iławie

TEMATY na sygnale
REKLAMAnotus2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Artykuł załadowany: 0.3552 sekundy