REKLAMATyp 3 - Bar mleczny
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2017, 12:12 komentarzy 3

(Fot. Archiwum własne.)

Będąc na zakupach w lokalnym markecie, kobieta zgubiła kopertę z gotówką. Niestety, znalazca nie zachował się uczciwie i przywłaszczył zgubę. Nie będzie jednak bezkarny. Nagrały go kamery sklepowego monitoringu. Już po kilku minutach od zdarzenia 34-letni mieszkaniec Lubawy został zatrzymany na jednej z ulic. 

REKLAMATyp 2 - Kosmetolog

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że pokrzywdzona, będąc na zakupach w jednym z lokalnych marketów, zgubiła pieniądze, które schowane miała w kopercie. 

Policjanci przejrzeli zapis z kamer sklepowego monitoringu i ustalili wygląd sprawcy. Natychmiast pojechali przeszukać przyległy teren oraz miasto. Na jednej z ulic rozpoznali mężczyznę z nagrania z monitoringu i zatrzymali go. 34-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone pieniądze i przekazali je pokrzywdzonej.

Kodeks karny za przywłaszczenie znalezionego mienia przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.
 

TEMATY na sygnale
REKLAMAzdz2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~przezorny do niepozornego 3 7 dni temuocena: 100% 

  Tak właśnie -przywłaszczenie. W takiej sytuacji znalezioną kwotę lub przedmiot należy zgłosić i oddać Policji. Prawo zwyczajowe mówi, że po wyjaśnieniu sprawy i odnalezieniu właściciela zguby znalazca może wnioskować o 10 % jej wartości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIEPOZORNY 2 8 dni temuocena: 20% 

  Ona zgubiła,On znalazł-bez adresu ,dokumentów,bez informacji czyja zguba.Jakie przywłaszczenie,kradzież?????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniaw 1 3 dni temu

  Niepozorny - czego tu nie rozumiesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.1864 sekundy