REKLAMAMozart2
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2017, 12:12 komentarzy 3

(Fot. Archiwum własne.)

Będąc na zakupach w lokalnym markecie, kobieta zgubiła kopertę z gotówką. Niestety, znalazca nie zachował się uczciwie i przywłaszczył zgubę. Nie będzie jednak bezkarny. Nagrały go kamery sklepowego monitoringu. Już po kilku minutach od zdarzenia 34-letni mieszkaniec Lubawy został zatrzymany na jednej z ulic. 

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że pokrzywdzona, będąc na zakupach w jednym z lokalnych marketów, zgubiła pieniądze, które schowane miała w kopercie. 

Policjanci przejrzeli zapis z kamer sklepowego monitoringu i ustalili wygląd sprawcy. Natychmiast pojechali przeszukać przyległy teren oraz miasto. Na jednej z ulic rozpoznali mężczyznę z nagrania z monitoringu i zatrzymali go. 34-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone pieniądze i przekazali je pokrzywdzonej.

Kodeks karny za przywłaszczenie znalezionego mienia przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.
 

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~przezorny do niepozornego 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak właśnie -przywłaszczenie. W takiej sytuacji znalezioną kwotę lub przedmiot należy zgłosić i oddać Policji. Prawo zwyczajowe mówi, że po wyjaśnieniu sprawy i odnalezieniu właściciela zguby znalazca może wnioskować o 10 % jej wartości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIEPOZORNY 2 9 miesięcy temuocena: 20% 

  Ona zgubiła,On znalazł-bez adresu ,dokumentów,bez informacji czyja zguba.Jakie przywłaszczenie,kradzież?????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniaw 1 9 miesięcy temu

  Niepozorny - czego tu nie rozumiesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2827 sekundy