Partner

(Fot. Archiwum własne.)

Dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości wpadły w ręce iławskich policjantów. Tym razem to kobiety. 32-latka z Iławy trafiła za kratki za jazdę pod wpływem alkoholu, natomiast 17-letnia dziewczyna, także iławianka, uciekła z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 

32-letnia mieszkanka miasta miała do odbycia karę pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Kobieta jednak nie chciała sama stawić się do odbycia kary - mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Funkcjonariusze, aby zrealizować zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanej, sprawdzali różne adresy. Kiedy ustalili kolejne miejsce przebywania kobiety, pojechali sprawdzić wskazany adres. Okazało się, że mieszkanka Iławy była w domu. 32-latka została zatrzymana.

Kobieta trafiła do aresztu śledczego. Odbędzie karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. 

Kolejna poszukiwana kobieta, zaledwie 17-letnia, samowolnie oddaliła się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 

- Policjanci ustalili, że młoda mieszkanka Iławy może przebywać w domu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do jej miejsca zamieszkania i zapukali do drzwi, które otworzyli domownicy - relacjonuje policjantka. - Okazało się, że faktycznie 17-latka  jest w domu. Dziewczyna próbowała jeszcze ukryć się przed policjantami, chowając się za szafą, ale doświadczony policjant z zespołu ds. poszukiwań szybko ją odnalazł. Funkcjonariusze wylegitymowali młodą mieszkankę Iławy i potwierdzili, że jest poszukiwana.

Dziewczyna została przetransportowana do policyjnej izby dziecka. Stamtąd wróci do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 
 

TEMATY na sygnale
REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMAMartex
REKLAMAnotus2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5423 sekundy