REKLAMAMozart2
REKLAMASadek

(Fot. Archiwum własne.)

Policjanci z Susza wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko mieszkańcom miasta. Okazało się, że podczas zorganizowanego ogniska mężczyznom nie spodobało się zachowanie dwóch innych mieszkańców. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, która wkrótce przeniosła się na ulice Susza. Kodeks karny za samo uszkodzenie ciała przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko czterem mieszkańcom miasta. Policjanci, którzy podjęli interwencję, ustalili, że dwóch znajomych poszło na spotkanie przy ognisku. Tam czekało już na nich czterech innych mieszkańców Susza. W trakcie spotkania doszło do sporu między mężczyznami. Kiedy zabrakło argumentów słownych, sięgnęli po argumenty siłowe, doprowadzając do szarpaniny. Skończyła się ona po kilku chwilach, jednak nie był to koniec historii.

Po tym, jak uczestnicy ogniska się rozeszli, jeden z nich postanowił jeszcze raz wyrazić swoje zdanie na temat zakończonego spotkania. Podjechał rowerem do dwóch idących mężczyzn, którzy wcześniej dołączyli do ogniska, wykrzyczał, że popsuli mu spotkanie z kolegami i uderzył jednego z nich, po czym odjechał. Jakby tego było mało, po jakimś czasie napastnik wspólnie z trójką swoich znajomych z ogniska ponownie postanowił wyrazić swoje niezadowolenie. W tym celu wybrali się do domu jednego z mężczyzn. Zostali wyproszeni, jednak nie słuchali tego, co mówili do nich domownicy.

Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy zatrzymali trzech agresywnych mieszkańców Susza w wieku od 20 do 27 lat. Zatrzymanie czwartego z nich jest kwestią czasu. W trakcie czynności policjanci przyjęli zawiadomienie o pobiciu i naruszeniu miru domowego oraz przesłuchali świadków i uczestników zdarzenia.

Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty. 27 i 25-latek usłyszeli zarzut udziału w pobiciu. Ponadto 25-latek odpowie za naruszenie miru domowego oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast zatrzymany 20-latek usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego.

Kodeks karny za samo spowodowanie uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Już wkrótce akt oskarżenia trafi do sądu.

[KWP w Olsztynie]

TEMATY na sygnale
REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3032 sekundy