REKLAMABlu2

(Fot. Archiwum własne.)

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku.

Pogodowy alert dotyczy całego obszaru naszego województwa i obowiązuje od 12 października od godziny 16:00 do 13 października do godziny 15:00. 

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 75 km/h, a w subregionie elbląsko-braniewskim do 90 km/h z południowego zachodu, skręcającego rano na zachodni i północno-zachodni - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Maciej Maciejewski.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska (silnego wiatru) określono na 85%. 

Jak czytamy na stronie IMGW-PIB, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

W części województwa pomorskiego, na wybrzeżu, ostrzeżenie przed silnym wiatrem ma wyższą, drugą kategorię. 

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAAutoblask
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3925 sekundy