wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2017, 14:35 komentarzy 1

Na stadionie w Ząbrowie rozegrane zostały dzisiaj (14 października) derby powiatu iławskiego w okręgówce. Miejscowa Osa, przed tym spotkaniem 9. drużyna V ligi, podejmowała samodzielnego lidera tej klasy, Jezioraka Iława. Lepszą drużyną okazał się Jeziorak, wygrywając 5:0. Spotkanie w Ząbrowie obserwowało około 200 osób, w tym grupa najwierniejszych fanów zespołu z Iławy.

Od początku to wyżej notowany Jeziorak dyktował warunki gry na boisku, tworząc pod bramką gospodarzy wiele groźnych sytuacji. Osa jednak dość długo skutecznie się broniła, szukając swoich szans bramkowych w wyprowadzanych kontrach, które jednak zatrzymywali obrońcy drużyny z Iławy. Wynik spotkania otworzył w 31 minucie kapitan Jezioraka Krzysztof Kressin, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie po dośrodkowaniu Daniela Madeja ze stałego fragmentu gry. Jeszcze w pierwszej połowie Madej ponownie asystował - tym razem grającemu trenerowi Wojciechowi Figurskiemu, który tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej połowy podwyższył na 2:0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Dominował Jeziorak, czego efektem były kolejne trafienia dla gości. Na listę strzelców zespołu z Iławy wpisał się jeszcze Aleksander Krajewski i dwukrotnie Rafał Kuchnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jezioraka 5:0.

Za tydzień, w meczu 12. kolejki, Jeziorak Iława przed własną publicznością zagra z Orłem Janowiec Kościelny, natomiast Osa Ząbrowo rozegra kolejne derby, tym razem z Czarnymi Rudzienice, na wyjeździe.