REKLAMAPartner3
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2017, 17:10 komentarzy 6

(Fot. Archiwum policji.)

Policjanci z zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą nowomiejskiej komendy policji zakończyli właśnie prowadzone pod nadzorem prokuratury śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy i przyjmowania korzyści majątkowych przez diagnostów z jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu nowomiejskiego. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Policjanci ustalili, że w 2014 i 2016 r. na terenie jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu nowomiejskiego dochodziło do nieprawidłowości. Dotyczyły one poświadczenia nieprawdy w dowodach rejestracyjnych pojazdów w celu osiągnięcia przez diagnostów korzyści majątkowej. Diagności potwierdzali wykonanie przez nich badania technicznego w sytuacji, gdy w rzeczywistości nie miało ono miejsca oraz przyjmowali korzyści majątkowe w związku z pełnieniem funkcji diagnosty w zamian za dokonanie wpisu o przeprowadzeniu badania technicznego.

Policjanci przez wiele miesięcy pracowali nad tą sprawą, gromadząc dowody udziału diagnostów w przestępstwie i zabezpieczając dokumentację procesową. Zebrane informacje potwierdziły, że w 29 przypadkach takie czynności nie zostały wykonane zgodnie z przepisami.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm mężczyznom w wieku 47 i 78 lat zarzutów.  Akt oskarżenia  w tej sprawie trafił już do sądu.

Diagnostom za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Mogą też stracić uprawnienia do wykonywania działalności w tym zakresie.

[KPP NML]

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kolega 6 ponad rok temu

  Słyszałem że nie pierwsza taka akcja tego starego!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abcd 5 ponad rok temu

  Zenek - mówisz że to ten taki stary gremlin!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123456789 4 ponad rok temu

  Ludzie każda stacja tak robi dopóki nie znajdzie sie ktos uprzejmy :) w tym wypadku chyba wiem o kogo chodzi bo tylko znam jednego diagnoste najprawdopodobniej w tym wieku... A jego sasiad rownież prowadzący taką stacje lubi uprzykrzyć życie :))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wpisz swój nick 3 ponad rok temu

  Która to stacja? Mam rzęcha do przeglądu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzyś 2 ponad rok temu

  Masakra taki stary i taki głupi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenek 1 ponad rok temu

  Witam ! Diagnosta 78 lat ? raczej niemożliwe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4266 sekundy