REKLAMA4iQ GROUP
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2017, 10:37 komentarzy 5
Remigiusz Sobociński - bohater premierowego odcinka

Remigiusz Sobociński - bohater premierowego odcinka "Futbolowych rozmów". (Fot. Kadr z wywiadu wideo.)

"Futbolowe rozmowy" - to nazwa nowego cyklu sportowych wywiadów Błażeja Łukaszewskiego - wychowanka Jezioraka Iława i dziennikarza sportowego. Serię otwiera około 40-minutowa rozmowa z Remigiuszem Sobocińskim, dzisiaj 43-letnim zawodnikiem III-ligowego GKS-u Wikielec, a wcześniej piłkarzem takich zespołów jak Amica Wronki, Jagiellonia Białystok czy Śląsk Wrocław. 

W Iławie głośno było o pasjonującym się sportem Błażeju Łukaszewskim pod koniec ubiegłego roku, kiedy to wychowanek Jezioraka Iława wziął udział w konkursie telewizji Eurosport, którego uczestnicy mieli szansę na angaż i komentowanie spotkań piłkarskiej Bundesligi. Liczne głosy oddane wtedy na Błażeja w internetowym plebiscycie pozwoliły mu na zdobycie "dzikiej" karty i udział w wielkim finale zabawy, gdzie ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Wielu kibiców, także lokalnych, wciąż jest na bieżąco z aktywnością młodego dziennikarza, który w serwisie YouTube prowadzi poświęcony piłce nożnej kanał. "Futbolowe wyprawy" - to seria, którą można śledzić już od około 8 miesięcy. Teraz Błażej proponuje fanom piłki nowość - cykl "Futbolowe rozmowy", czyli wywiady z ciekawymi postaciami ze świata futbolu. 

- W "Futbolowych rozmowach" chcę rozmawiać ze znakomitymi postaciami piłki nożnej - przybliża szczegóły Błażej Łukaszewski. - Poznajcie bliżej Remigiusza Sobocińskiego i prześledźcie ze mną karierę 43-letniego napastnika III-ligowego GKS-u Wikielec - zachęca. - Pokora, wiara, praca, szczęście, marzenia, sukcesy, ale i niepowodzenia - to tylko kilka słów charakteryzujących bogatą przygodę z piłką przy nodze wychowanka Jezioraka Iława, a także byłego piłkarza takich zespołów jak Amica Wronki, Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław.

W wywiadzie można posłuchać m.in. o bojach o ekstraklasę w rodzimym Jezioraku, transferach Remigiusza Sobocińskiego i jego udziale w rozgrywkach Pucharu Polski czy Pucharu Lotto.

- Z naszej rozmowy można się także dowiedzieć, jakie marzenia na przyszłość ma Remigiusz Sobociński - dodaje Błażej Łukaszewski. - Dużo mówimy też o 13-letnim Maddoxie grającym dla kadry U-14. Tata wierzy, że jego ukochany syn będzie miał kiedyś więcej do opowiedzenia niż on sam!

Ciekawostką dla kibiców będzie na pewno także "jedenastka marzeń", którą Remigiusz Sobociński tworzy z piłkarzy, z którymi w bogatej sportowej karierze dzielił klubową szatnię. 

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy, którą udostępniamy poniżej.

Błażej Łukaszewski sam, podobnie jak jego pierwszy rozmówca w "Futbolowych rozmowach", jest wychowankiem Jezioraka Iława. Dziennikarz zachęca lokalnych kibiców do śledzenia jego nowego cyklu wywiadów (fot. kadr z wywiadu wideo).

Jedenastka marzeń Remigiusza Sobocińskiego (fot. kadr z wywiadu wideo).

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport wywiad
REKLAMAabs2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bolo 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Jak Jeziorak miał problemy to czemu nie odszedł z taka dużą pensją, ciekawe czy jak 1,5 roku nie wypłacali mu w innym klubie to tez by tak długo czekał.. Remi nie odszedł bo miał płacone z Szynaki pensje, stypendium z miasta a klub mógł naciągać przez półtora roku...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znawca futbolu 4 ponad rok temuocena: 67% 

  uk Jeziorak się rozpadł nie przez Remiego tylko przez złe zarządzanie. za które odpowiedzialny był zarząd. A na takie zarzuty trzeba mieć dowody. Najłatwiej jest obrzucić człowieka błotem bez podania konkretów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uk 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Mało wiesz człowieku ale co ja będę mówił jak wiesz najlepiej :P

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znawca futbolu 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Nie publikujcie takich komentarzy jak sarenka. Nie dość że mało wie to jeszcze obraża najbardziej zasłużonego i najlepszego iławskiego piłkarza. Szacun Remi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uk 1 ponad rok temuocena: 60% 

  Przez którego Jeziorak się rozpadł u musiał zaczynać od B klasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4045 sekundy