REKLAMA4iQ GROUP
bank
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2017, 10:19 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Dzikie wysypiska, gdzie ludzie niezgodnie z prawem porzucają odpady, to niestety temat dobrze znany, także lokalnie. Worki z odpadami komunalnymi, zamiast w przeznaczonych do tego kontenerach, wciąż zbyt często lądują w lasach. Opuszczone lub niezagospodarowane place nieraz straszą stertami pozostawionych tam odpadów budowlanych. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy natomiast dzikiego wysypiska z... płyt nagrobnych. O takim miejscu w gminie Iława poinformował nas ostatnio czytelnik, a my na miejscu potwierdziliśmy treść bulwersującego zgłoszenia.

Z przekazanych nam informacji wynikało, że płyty nagrobne (niektóre z nich z symbolem krzyża) zostały porzucone przy drodze z Szałkowa do Jażdżówek, bliżej drugiej z wymienionych miejscowości. Na miejscu potwierdziliśmy treść zgłoszenia. Płyty leżą w niewielkiej odległości od drogi, w rowie. Łącznie z pewnością ważą co najmniej kilka ton. 

- Zbliża się tak ważne dla Polaków Święto Wszystkich Zmarłych. W tym czasie, gdy w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich zmarłych, wiele osób wymienia pomniki, chcąc, by wyglądały godnie - zauważa nasz czytelnik, który przekazał sygnał w sprawie. - Jest rzeczą bolesną, wręcz barbarzyńską porzucenie starych płyt nagrobnych w ten sposób. Gdy odkryłem to miejsce, po prostu ogarnęła mnie groza. Sam jakiś czas temu wymieniłem na cmentarzu pomnik matki. Wyobraziłem sobie, jakbym się czuł, gdyby się okazało, jak zostały zutylizowane stare płyty. Przecież to były czyjeś groby...

Sygnały o dzikim wysypisku przekazaliśmy Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz Urzędowi Gminy w Iławie. Ile będzie kosztowało uprzątnięcie terenu? Czy uda się ustalić sprawcę? Na te pytania dopiero poznamy odpowiedzi. Doświadczenie dowodzi, że pociągnięcie winnych do odpowiedzialności w takich sprawach nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli sprawcy korzystają z obojętności świadków. Stąd apel o sygnały. Może wśród barbarzyńsko porzuconych płyt ktoś rozpozna wymieniony niedawno pomnik bliskiej osoby?

Gmina Iława. Dzikie wysypisko przy drodze z Szałkowa w kierunku Jażdżówek. Ktoś porzucił tu tony płyt nagrobnych (fot. Info Iława). 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Artykuł załadowany: 0.4251 sekundy